Doslej je podjetje iz Železnikov vodil Marko Lotrič, ki pa je pred kratkim postal predsednik državnega sveta, zaradi česar je prenehal opravljati ostale funciije. Z začetkom letošnjega leta ga je tako nasledila najmlajša hči Maja Brelih Lotrič.
»Oče me je naučil predvsem prepoznave novih priložnosti in kako pomembno je povezovanje. V tej smeri bom delovala tudi v prihodnje, zlasti na tujih trgih. Ne bojim se povezovanja z multinacionalkami, saj verjamem v naše znanje in digitalna orodja, ki smo jih razvili in kar nas postavlja na vrh evropskih – če ne celo svetovnih laboratorijev,« je poudarila nova direktorica Maja Brelih Lotrič.
V podjetju posebno pozornost posvečajo digitalizaciji procesov ter razvojnim projektom. Velik del partnerjev prihaja s področja avtomobilske industrije, od koder izvira tudi najnovejši pomemben projekt – so namreč v zaključni fazi postopka, s katerim bodo postali odobren preskusni laboratorij koncerna Volkswagen. S tem jim omenjeni avtomobilski gigant zaupa, da v njegovem imenu opravljajo preskušanja materialov in komponent, ki so kasneje vgrajene v avtomobile znamke VW, ter s tem potrjujejo njihovo ustreznost.
»Sodelovanje predstavlja pomemben mejnik za naše podjetje in slovenske proizvajalce avtomobilskih komponent, ki bodo tako po novem za postopke preskušanja lahko koristili domačega izvajalca. Poleg konkurenčnih cen bistveno prednost predstavlja predvsem komunikacija v slovenskem jeziku ter krajši roki izvedbe preskusov.« je poudaril Mitja Lotrič, direktor hčerinskega podjetja Lotrič Certificiranje ter prokurist hčerinskih podjetij v Avstriji in Nemčiji.
Za uspešen razvoj podjetja Lotrič Meroslovje ter celotne skupine je ena ključnih aktivnosti vlaganje v razvoj in raziskave na najrazličnejših področjih, pri čemer velja v prvi vrsti izpostaviti področje visoko tehnoloških lastnih produktov exactum in trames, ki zagotavljajo vse večjo stopnjo avtomatizacije.
»Smo del pobude ACS – GREMO (GREen MObility: e-MOTION), ki obsega eksperimentalni razvoj elektromotorskih pogonskih sistemov, pri čemer smo osredotočeni na prediktivno in avtomatizirano vzdrževanje v meroslovju. Aktivni smo v strateških razvojno-inovacijskih partnerstvih – SRIP-ih, ki na ciljnih področjih Strategije pametne specializacije združujejo predstavnike gospodarstva, institucij znanja in države. Aktivni pa smo tudi v odborih Slovenskega inštituta za standardizacijo (SIST) ter delovni skupini 11, za mednarodni sporazum ATP, Ekonomske komisije Združenih narodov za Evropo (UNECE) v Ženevi, v okviru katerih poglobljeno sodelujemo pri razvoju svetovnih trendov standardizacije in zakonodaje,« pa pravi Jure Thaler, direktor razvoja v podjetju. x