Ivo Boscarol je eden najprodornejših samoniklih slovenskih podjetnikov po letu 1990. Je nekdanji lastnik in direktor podjetja Pipistrel, ki je pod njegovim vodstvom postalo eden vodilnih proizvajalcev ultralahkih letal na svetu. S tem je na globalni zemljevid uvrstil ne le podjetje samo, temveč tudi Slovenijo. Aprila lani je uspešno podjetje prodal ameriškemu podjetju Textron, svoje poslanstvo pa usmeril k vračanju družbi – tako v materialnem kot v osebnem smislu.
Med pionirji podjetništva v Sloveniji
Začetki podjetja Pipistrel segajo v leto 1987, ko je Boscarol postal prvi zasebni proizvajalec in izvoznik letal v nekdanji Jugoslaviji. Le nekaj let kasneje se je pridružil skupini najprodornejših slovenskih podjetnikov po letu 1990, njegovo podjetje pa se je zavihtelo med vodilne proizvajalce ultralahkih letal na svetu. Pipistrel je tako postal gonilo in sinonim inovacij v tržni niši proizvodnje vseh letal generalnega letalstva. S svojim vodenjem in vizijo je Boscarol pod skupnim imenom združil podjetnost, konstruktorsko in inženirsko znanje, oblikovanje ter drzne, a premišljene podvige – slednji so podjetju prinesli veliko izpostavljenost v javnosti, konstrukcije rešitve pa so si med drugim prislužile tudi ugledne nagrade ameriške agencije Nasa.
Zgled inovativnosti, prodornosti, uspeha in odličnega vodenja
Znamko Pipistrel je Boscarol spremenil v sinonim drznosti, inovativnosti in podjetnosti, njegovi uspehi pa so tako podjetje kot tudi Slovenijo proslavili po celotnem svetu. S svojim prebojnim delom, velikim srcem in občutkom za sočloveka se je v družbi uveljavil ne le kot izjemen podjetnik, temveč tudi kot izjemen posameznik. Ker je s svojimi dejanji zgled inovativnosti, prodornosti, uspeha in odličnega vodenja mu Združenje Manager podeljuje 21. priznanje za življenjsko delo na področju menedžmenta.
Prejemnici priznanja artemida 2022
Združenje Manager je v Tanji Blatnik, generalni direktorici romunske družbe Euroins Asigurare, ter dr. Babett Stapel, poslovodni direktorici Fraport Slovenija, prepoznalo menedžerki, ki sta uspešno prebili stekleni strop in posegli po svojih poslovnih sanjah. Euroins Asigurare danes dosega največji tržni delež v Romuniji ter zaposluje 570 ljudi, družba Fraport Slovenija pa je navkljub za letalsko industrijo zahtevnim pandemičnim letom presegla zastavljene cilje in se v prihodnja leta podaja z odločnimi trajnostnimi cilji.
Priznanje artemida Sekcija menedžerk pri Združenju Manager podeljuje posameznicam, ki so prebile stekleni strop in prvič prevzele najvišjo vodstveno funkcijo (mesto direktorice, generalne direktorice ali predsednice uprave) v gospodarski ali pomembni negospodarski družbi z več kot 50 zaposlenimi.