Ponudba za obiskovalce je tudi letos obogatena z novostmi: da bi izvedeli več o mikroklimatskih lastnostih jame, so nameščeni temperaturni merilniki, ki jih obiskovalci lahko preberejo ob obisku jame. Da bi se gostje lahko vnaprej pripravili na razmere v jami, se lahko »sprehodijo po jami« s pomočjo virtualnih očal, ki jih dobijo v trgovini s spominki.
Poleg jame so odprte tudi učne in pohodniške poti, razgledne točke, hobitska hiša in otroška igrišča. Povprečna temperatura jame je 8 stopinj Celzija, zato priporočajo topla oblačila z obvezno obutvijo, prilagojeno sprehodu v naravi.
Jamski park Grabovača je edini jamski park v Evropi in leži na območju občine Perušić v Liki. Voda, obogatena z raztopljenim ogljikovim dioksidom, je s svojo mehansko in kemijsko močjo uničila in raztopila karbonatne kamnine na površini reliefa in v globinah podzemlja Grabovače. Tako je na površju nastalo nešteto krasov, ostrig, vrtač, pod zemljo pa veliko jam.
Na relativno majhnem območju, velikem le 1,5 kvadratnega kilometra, je kar osem jam. Pet od njih je zaščitenih v kategoriji geomorfoloških spomenikov narave, Samogradska jama je najbolj znan speleološki objekt tega jamskega parka in edina jama, ki je odprta za obiskovalce.
Vhod v Samogradsko jamo spominja na katedralo. Po vsej dolžini jame, ki je je dolga 345 metrov, se premikate po stopnicah, ročno vklesanih v kapnik. V notranjosti jame so bili najdeni deli keramičnih posodic in kosti iz pozne bronaste in železne dobe. Prva časopisna novica o jami na Hrvaškem je bila objavljena leta 1889. Za območje Grabovače je značilna velika raznolikost ekoloških sistemov in habitatov ter veliko število speleoloških objektov. Skozi zgodovino je bilo to območje prizorišče intenzivnega in neprekinjenega človeškega življenja od prazgodovine do danes. Park je bogat s kulturno in zgodovinsko dediščino ter obiskovalcem ponuja možnost, da se vrnejo tisoče let v preteklost.