Okoli sto žensk so zasužnjili na »človeški farmi« v Gruziji, jim dajali hormonsko terapijo in z njimi ravnali kot z govedom, poročajo tuje tiskovne agencije. Enkrat na mesec so jim odvzeli jajčeca in jih prodali na črnem trgu.
Pred kratkim so se iz krempljev hudodelske združbe pod vodstvom kriminalcev s Kitajske uspele po pol leta izkoriščanja iztrgati tri tajske državljanke, od katerih je ena, zakrinkana, o grozljivi izkušnji spregovorila na tiskovni konferenci.
Lažni oglas
Po poročanju tiskovne agencije Reuters so se ženske odzvale na oglas, na katerega so naletele na Facebooku. Bile naj bi nadomestne matere za gruzijske pare, ki ne morejo imeti otrok, živele bi pri družinah, mesečno pa dobile plačano nekaj čez 700 evrov (po drugih poročilih naj bi jim bilo obljubljenih med 11 in 17 tisoč evrov).
Skupina dvanajstih žensk je v Gruzijo lani odletela prek Dubaja najprej v Armenijo, kjer sta jih na letališču pričakala dva kitajska državljana. Prve tri noči so preživele v hotelu. Peljali so jih na nekaj turističnih ogledov, potem pa so se z vlakom odpravile v Gruzijo.
Naslednje jutro so jim zasegli potne liste in jih odpeljali do posestva s štirimi zgradbami. »V njih je že bilo okoli 60 ali 70 žensk s Tajske. Povedale so nam, da pogodbe o nadomestnem materinstvu ne obstajajo, prav tako pa tudi ne pari, pri katerih naj bi živele,« poroča Reuters.
Posestva oziroma »farme« so bile prej kot resničnosti podobne scenam iz distopičnih znanstvenofantastičnih filmov. Ženske naj bi bile kot sužnje, počutile so se kot kokoši oziroma piščanci pod baterijsko rejo, z njimi naj bi ravnali huje kot z živino. »Pitali« so jih s hormoni, enkrat na mesec pa so jim pod anestezijo odvzeli jajčeca.
Za svobodo morale plačati
Nekaterim nadomestila za odvzeta jajčeca sploh niso plačali. Da bi se izognile posegom v telo, so se mnoge pretvarjale, da so bolne.
Na farmi so bile ujete, saj so jim ob prihodu zasegli potne liste, za »izpustitev« pa bi morale plačati po dva tisoč evrov. Toliko naj bi namreč bile dolžne »organizatorjem« za potne stroške, hrano in namestitev. Tiste najbolj vztrajne so strašili, da jih v domovini čakata aretacija in zapor. Ženske, ki so uspele pobegniti domov, so to storile s pomočjo domačih in »odkupnine«, ki so jim jo poslali.
Zaenkrat ni jasno, koliko žensk je bilo na teh farmah in koliko jih je tam še sedaj, po poročanju Reutersa pa zadevo preiskujejo tako tajske kot gruzijske oblasti.
Po informacijah tajske organizacije Pavena je tam še okoli sto deklet s Tajske. Vodje kriminalne združbe naj bi bili štirje kitajski državljani. »Zahodni« trg naj bi bil poln nezakonito pridobljenih jajčec, prodajali pa naj bi jih naprej za umetno oploditev. Kupcem se zlažejo in jim povedo, da so darovalke, povečini iz držav tretjega sveta, jajčece darovale ali prodale prostovoljno.