Celjski kriminalisti so aretirali osumljenca umora, ki se je zgodil pred enajstimi dnevi v naselju Trnava v občini Braslovče. Gre za 44-letnika, ki ga sumijo tudi izsiljevanja in pečanja z drogo. Po naših podatkih gre za podjetnika Uroša V., ki je tudi lastnik lokala v isti stavbi, kjer se je zgodil zločin. Pod streli je umrl 42-letni državljan Bosne in Hercegovine Edo Delić. Policisti so prijeli še enega osumljenega, 44-letnika iz Srbije, ki pa ga bremenijo le trgovine z drogo. Preiskovalni sodnik je oba poslal v pripor.
Ustrelil ga je
Pod streli iz pištole, teh je bilo več, smrtni pa naj bi bili štirje, je torej umrl 42-letni Edo Delić iz okolice Ključa, ki je bil na začasnem delu v Sloveniji od leta 2019. Zaposlen je bil v podjetju Kovis v Štorah, sodelavci pa so ga opisali kot tihega, marljivega in neproblematičnega. Opravljal je tudi priložnostna dela. Ožje družine ne v Bosni ne v Sloveniji ni imel. Sam je živel v enem od najetih stanovanj v Trnavi, pravzaprav v nekdanjem hmeljarskem domu, kjer naj bi imel v spodnjih prostorih enega od lokalov tudi osumljeni 44-letni slovenski državljan Uroš V. Po nam znanih podatkih gre za podjetnika, ki je imel več lokalov, kar sovpada s podatki policije, da so pri njem opravili kar 11 hišnih preiskav. »V enem od montažnih prostorov, zgrajenem znotraj večjega poslovnega objekta, smo našli več kot 50 kilogramov različnih prepovedanih drog: dobrih 17 kilogramov kokaina, dobrih 10 kilogramov hašiša, dobrih 17 kilogramov amfetamina in okoli 10.000 tablet MDM (ekstazija). Pri hišni preiskavi, kjer smo zasegli drogo, ta bi bila na trgu vredna poldrugi milijon, smo zalotili tudi 44-letnega državljana Srbije z začasnim prebivališčem v Sloveniji. Slednjemu smo zaradi suma, da je skupaj s 44-letnim slovenskim državljanom vpleten v kaznivo dejanje neupravičene proizvodnje in prometa s prepovedanimi drogami, odvzeli prostost. Z nadaljnjim zbiranjem obvestil in preiskavo kaznivega dejanja smo ugotovili tudi, da je poleg omenjenih dveh moških kaznivega dejanja neupravičene proizvodnje in prometa s prepovedanimi drogami osumljen tudi za zdaj še neznani storilec,« je danes povedal Aleš Slapnik, pomočnik vodje sektorja kriminalistične policije na Policijski upravi Celje. Osumljena so privedli k preiskovalnemu sodniku, ki je obema najprej odredil sodno pridržanje in nato pripor. Preiskava pa se nadaljuje, saj bi lahko bilo osumljenih še več, pri čemer celjski kriminalisti sodelujejo tudi s tujimi varnostnimi organi. Glede na ogromno količino zasežene prepovedane droge bi lahko šlo namreč tudi za večjo kriminalno združbo.
Ključno za preiskavo: izsiljevanje
Spomnimo, da so bili policisti o umoru obveščeni v torek, 5. septembra, okoli pol pete ure zjutraj, o kaznivem dejanju pa so jih obvestili stanovalci zgradbe. Ko so policisti in reševalci prispeli na kraj, so moškega poskušali oživljati, a so bile poškodbe prehude. »Ugotovili smo, da je bil 42-letni moški umorjen s strelnim orožjem, storilec pa je s kraja dejanja pobegnil. Istega dne smo bili obveščeni še o kaznivem dejanju izsiljevanja, ko je takrat še neznani storilec moškemu, povezanemu z osebami iz kroga umorjenega, z več različnih klicnih številk grozil s smrtjo. Zagrozil mu je, da bo, če mu ne izplača večje vsote denarja, končal tako kot 42-letna žrtev umora. Z zbiranjem obvestil in forenzičnimi preiskavami smo ugotovili, da je obeh dejanj osumljen 44-letni državljan Slovenije. Pridobili smo dovolj dokazov za hišne preiskave,« je še povedal Slapnik.
Kakšen je bil motiv za enega najhujših kaznivih dejanj in kakšne posle sta imela med seboj osumljeni in žrtev, pa kriminalisti še preiskujejo. Najverjetneje gre za koristoljubje. So pa osumljenega, ki naj bi se zagovarjal z molkom, policisti v preteklosti že obravnavali, a zaradi povsem drugih kaznivih dejanj. Prav tako so obravnavali žrtev, a zato, ker je bila oškodovanec pri tatvini, enkrat pa so jo iz Slovenije odstranili zaradi nedovoljenega vstopa v našo državo.