Predobravnavni narok za najbolj iskanega Tržičana Danijela Borojevića, ki je več kot dvajset let kraljeval na seznamu Interpolove in Europolove lestvice najbolj iskanih kriminalcev, je bil celjski kazenski sodnik Luka Grasselli prisiljen preložiti za nedoločen čas. Borojević tako ostaja v celjskem priporu, kamor so ga privedli decembra lani, potem ko so ga izsledili in mu odvzeli prostost na Nizozemskem, od tam pa pripeljali v Slovenijo. V Bosni in Hercegovini so ga sicer organi pregona prvič izsledili že pred štirimi leti ter mu tudi odvzeli prostost. Medtem ko so čakali, da jim sodišče dostavi potrebno dokumentacijo za izročitev, pa si je premeteni Borojević priskrbel še bosansko državljanstvo. Ker Slovenija z BiH nima podpisanega sporazuma o izmenjavi tovrstnih oseb, je predaja padla v vodo.
Lani pa so ga, kot rečeno, izsledili na Nizozemskem. Zato je celjsko sodišče pohitelo in zanj razpisalo predobravnavni narok, ki pa se ni končal po pričakovanju tožilstva in sodišča. Že ob vstopu v sodno dvorano je bilo jasno, da je sodišče z Borojevićem vzpostavilo povezavo le prek videokonference, s čimer pa se obramba nikakor ni strinjala. »Ta narok je zelo pomemben, saj mojemu klientu grozi kazen od treh do 15 let zapora. Če bi bil na prostosti, bi se naroka zagotovo udeležil. Sicer pa niti sama nisem vedela, ali bo priveden, čeprav sem o tem še dan prej poizvedovala pri pravosodnih policistih. Ker ni prisoten, so mu kršene vse pravice, tako človekove kot ustavne in druge. Sodišče pozivam tudi, naj odloči o odpravi pripora,« je dejala Borojevićeva zagovornica Albina Vedenik.
Pajdaši že na prostosti
Nasprotno, da so torej pogoji tudi prek videokonference za predobravnavni narok izpolnjeni, pa je menila tožilkaSpomnimo, da obtožnica Borojeviću očita rop nekdanje Krekove banke v sostorilstvu. Vsi trije njegovi pajdaši so bili medtem že obsojeni in so zaporne kazni tudi prestali. Borojević, ki naj bi izdelal načrt za rop in mu je uspelo pobegniti s celotnim plenom, šlo naj bi za, preračunano, 130 tisoč evrov gotovine, pa je takrat izginil in organom pregona ni bil dosegljiv. Omenjena zadeva sicer absolutno zastara konec maja 2032.