V Kranju še vedno močno odmeva odločitev o skorajšnjem zaprtju kinematografa Mojkino Kranj. Iz družbe Kino Center, ki upravlja omenjeni mestni kino v gorenjski prestolnici, so javnosti v svoji spletni objavi sporočili, da so se za zaprtje kina odločili zaradi sprememb zakonodaje in s tem povezanimi dodatnimi finančnimi obremenitvami, zaradi katerih opravljanje kinematografskih dejavnosti ne bo več vzdržno.

Mojkino Kranj bo zato obratoval le še do konca februarja, s prvim marcem pa bo svoja vrata zaprl. 

Res niso plačevali računov?

Po objavi novice smo prejeli nove informacije o razlogih za prenehanje obratovanja kranjskega mestnega kina. Naš neuradni vir je namignil, da naj bi se podjetje oziroma najemnik prostorov, v katerih deluje MojKino Kranj, že vse od svojega odprtja pred letom in pol izogibal plačevanju računov.

Vprašanja o tem smo naslovili tudi na pristojne v kranjskem kinematografu, a na odgovore o tem, ali obstajajo še kakšni drugi razlogi, da zapirajo MojKino Kranj, ali se je podjetje res znašlo v ogromnih dolgovih in ali lahko potrdijo govorice, da niso plačevali določenih računov, še čakamo. 

Poslovanje kranjskega kina

Po podatkih Erarja je podjetje Kino Center, ki upravlja Mojkino, kot njegov lastnik in direktor pa je vpisan Simon Šuler iz Dravograda, od državnih institucij od začetka delovanja junija 2023 dobilo natanko 114.699,17 evrov. Največ, 18.300 evrov, od Javnega zavoda za kulturo, šport, mladino in turizem iz Hrastnika. Z dobrimi 12 tisočaki sledi Osnovna šola 8 talcev iz Logatca. Od kranjskih inštitucij so slabih osem tisočakov dobili od Prešernovega gledališča, skoraj pet in pol tisoč evrov pa od občine. 

Podjetju je od prodaje po podatkih Ajpesa leta 2023 (podatkov za 2024 še ni) na račun kapnilo 178.195,07 evra. Največ, 107 tisočakov, so znašali stroški blaga in storitev, stroški dela pa so nanesli dodatnih slabih 50 tisoč evrov.  

Priporočamo