Velenjsko jezero je ena tistih točk v Šaleški dolini, na katere so v Velenju zelo ponosni. Ob njem so zgledno uredili plažo, ki vsako leto privablja več ljudi, že četrto leto zapored je pridobila tudi naziv naj kopališče v kategoriji naravnih kopališč. Ob Velenjskem jezeru je tudi kamp, ki pa je lani ostal zaprt, ker lastnik, velenjski Premogovnik, z dotedanjim najemnikom ni podaljšal najemne pogodbe. Kot za vse nepremičnine je tudi za kompleks avtokampa Premogovnik objavil razpis za javno zbiranje ponudb in želel zanj iztržiti vsaj 885.000 evrov neto. A zaradi covida-19 interesentov ni bilo, omahovala je tudi velenjska občina, ki pa je na koncu vendarle uveljavljala predkupno pravico in se s Premogovnikom dogovorila, da zanj odšteje dobrih 650.000 evrov. A do sklenitve pogodbe ni prišlo, Premogovnik Velenje pa je februarja letos objavil nov razpis in želel za kamp iztržiti precej več. Občina je proti njemu vložila tožbo, hkrati pa tudi predlog za izdajo sklepa za začasno odredbo, s katero bi Premogovniku prepovedala odtujitev in obremenitev kampa.
Ponudnik brez
špekulativnih namenov?
»Za uveljavljanje predkupne pravice na letošnjem javnem razpisu Premogovnika Velenje za nakup kampa v višini dober milijon evrov se nismo odločili, saj so tudi svetniki že lani za nakup potrdili strošek v višini 650.000 evrov. Če bi se odločili za nakup po 400.000 evrov višji ceni, bi morali določene načrtovane investicije ustaviti. Smo pa na Premogovniku Velenje preverili, kdo je interesent, ki je za kamp ponudil 1,050 milijona evrov. Ker ima po naših informacijah resne namene v kamp tudi vlagati, ga razvijati ter poskrbeti, da bo v letošnji sezoni ponovno sprejel goste, smo tožbo, ki smo jo marca vložili proti Premogovniku, pripravljeni umakniti,« zdaj sporočajo z velenjske občine. Ta za urejanje in vzdrževanje plaže, zagotavljanje brezplačne ponudbe, monitoring vode, trženje in pripravo dogodkov na Visti vsako leto nameni veliko denarja. »Pripravljamo tudi projektno dokumentacijo za prijavo na javni razpis za sofinanciranje vlaganj v javno in skupno turistično infrastrukturo in naravne znamenitosti v turističnih destinacijah za izgradnjo ustreznih parkirnih površin za avtobuse, avtodome, osebna vozila itd.,« še razkrivajo na velenjski občini. Kot so jih obvestili iz Premogovnika, so na razpis prispele tri ponudbe, najvišja v višini 1,050 milijona evrov.
»Po naših informacijah ponudnik naj ne bi imel špekulativnih namenov, temveč si resnično želi vlagati v kamp in si prizadeva, da bi čim prej znova obratoval. To pa je tudi v našem interesu,« so spravljivi na velenjski občini, za katero je kamp strateškega pomena za nadaljnji razvoj turizma v celotni Šaleški dolini in skupaj z Velenjsko plažo ter Visto, parkom z razgledom, tvori povezano celoto, ki potrebuje in zahteva celovito upravljanje, dobro sodelovanje in usklajen dolgoročni razvoj.