»Likvidacijski upravitelj vrši nedopusten pritisk na zaposlene in želi izsiliti opredelitve, h kateremu delodajalcu si zaposleni 'želijo'. S tem prejudicira zadeve ob zavedanju, da konkretnih ponudb, ki bi bile dejansko ustrezne za invalide s specifičnimi omejitvami, zaenkrat ni podal nihče,« so v sporočilu za javnost zapisali v Sindikatu obrti in podjetništva Slovenije.
Poudarili so, da bi lahko Zarnik po običajni poti sklical sestanek, na katerem bi se pogovorili o tovrstnih vprašanjih. »Do zdaj so bile predstavitve delodajalcev splošne narave ter brez konkretnih elaboratov in zavez, kar zaposlenim otežuje jasno predstavo o dejanskih možnostih,« so dodali.
K pomoči pri ohranitvi delovnih mest so s peticijo znova pozvali predsednika vlade, vsa ministrstva in poslance. Kot so zapisali, podjetja CSS ne vidijo zgolj kot delodajalca, temveč kot simbol dostojanstva, enakih možnosti in solidarnosti. »Zaprtje invalidskega podjetja v večinski državni lasti bi bil nepopravljiv udarec za vse nas, ki smo tukaj našli svojo priložnost in upanje,« so dodali.
Poslovodstvo podjetja CSS v 97,96-odstotni lasti države je lani predlagalo njegovo likvidacijo, ki jo je pozneje potrdila tudi skupščina. Poteza je v javnosti sprožila burno razpravo z očitki o slabem upravljanju kapitalskih naložb države in zanemarjanju pomena delovnih mest za invalide. Podjetje namreč zaposluje 41 ljudi, od tega 19 invalidov.