Trg kriptovalut je v zadnjih tednih precej volatilen. V začetku tedna je bitcoin prvič po novembru padel pod mejo 90.000 ameriških dolarjev. Sledil je konkreten odboj, saj je cena največje kriptovalute v naslednjih treh dneh pridobila več kot 12 odstotkov in presegla mejo 100.000 dolarjev. Ugodni podatki o inflaciji v ZDA so spodbudili rast tečajev na ameriški borzi in na trgu kriptovalut. Dodaten optimizem prinaša inavguracija Donalda Trumpa, ki je izrazito naklonjen kriptovalutam. Zanimiv premik se je zgodil ravno v začetku tedna, ko je World Liberty Financial, platforma, povezana z družino Trump, zamenjal 103 bitcoine za 3075 ethrov. Posel je bil vreden približno 10 milijonov ameriških dolarjev. Platforma je v objavi na omrežju X pojasnila, da so premiki del rutinskega upravljanja sredstev in niso namenjeni prodaji kriptovalut. Izjavili so, da gre za redno prerazporejanje sredstev za poslovne namene, kot so upravljanje zakladnice, plačilo stroškov in zagotavljanje delovnega kapitala.
Intesa Sanpaolo, največja italijanska bančna skupina, je kupila 11 bitcoinov za približno milijon evrov in s tem postala prva italijanska banka, ki je neposredno investirala v kriptovalute. Čeprav je bil nakup potrjen, pri banki niso hoteli komentirati razlogov za nakup.
Največ oči je trenutno uprtih v kriptovaluto, povezano s podjetjem Ripple. Kriptovaluta XRP, osredotočena na plačila, ki med bikovskim trgom v letih 2020–2021 zaradi regulatornih težav ni dosegala novih cenovnih rekordov, zdaj beleži najhitrejši vzpon v zadnjih letih, pri čemer derivati, povezani z omenjeno kriptovaluto, dosegajo rekordno aktivnost. Cena kriptovalute je ta mesec narasla za 50 odstotkov na sedemletne vrhove nad tremi dolarji, s čimer se je nadaljeval 240-odstotni dvig v zadnjem četrtletju. Zgolj v tem tednu se je cena zvišala za več kot 30 odstotkov, s čimer je tržna kapitalizacija dosegla 176,75 milijarde ameriških dolarjev. To pomeni, da je XRP postal tretja največja kriptovaluta po tržni kapitalizaciji.