Dars je včeraj popoldne sporočil, da je dolenjska avtocesta zaprta zaradi izrednega dogodka. Po naših informacijah ni šlo ne za obravnavo prometne nesreče ne za sum kaznivega dejanja, temveč za pomoč.
Policisti so včeraj nekaj po drugi uri popoldne zaprli dolenjsko avtocesto v smeri Novega mesta, in sicer med predoroma Debeli hrib in Mali vrh. Kot smo že poročali, je šlo za izredni dogodek. A ne za prometno nesrečo ali sum kaznivega dejanja, temveč je oseba potrebovala pomoč.
Preusmerjali promet
Med zaprtjem so delavci Darsa voznike osebnih vozil in avtobuse z otroki ob pomoči policije preusmerjali iz zastoja, vozniki tovornih vozil pa so ves čas zapore ostali v zastoju. Delavci Darsa so jih oskrbovali z vodo.
»Okoli pol šestih zvečer smo se v avtu peljali mimo, in sicer v smeri Ljubljane. Čez oba vozna pasova na drugi strani avtoceste, torej v smeri proti Novemu mestu, je bil postavljen avtobus. Nisem vedela, ali so s tem skušali onemogočiti drugim voznikom vožnjo do kraja intervencije ali pa je avtobus zgolj obračal, da bi lahko odpeljal nazaj do izvoza. V tistem trenutku je bil tam sicer že tudi drugi avtobus obrnjen v isto smer kot mi,« je za Dnevnik pojasnila očividka.
Zahtevna intervencija
Na kraju je potekala zahtevna intervencija, tam so bili policisti, policijski pogajalci, reševalci in gasilci. Dogodek se je zaključil s smrtjo osebe, ta pa ni bila posledica kaznivega dejanja. Policisti sicer še naprej zbirajo informacije o dogodku.
Avtocesta zaprta večji del noči
Obvoz je bil urejen po regionalni cesti prek Škofljice.
Avtocesta je bila zaprta tudi večji del noči, po večurni zapori je promet ob treh ponoči znova normalno stekel.