Ostale poškodovane so že odpustili iz bolnišnice, tudi oseba s poškodbami hrbtenice je po zadnjih informacijah v domači oskrbi.
Dijaki se vračajo
Po požaru se je medtem v Dijaški dom Ivana Cankarja v nedeljo vrnilo 384 od 621 dijakov. Ves teden jim bo na voljo psihosocialna podpora prostovoljcev Rdečega križa, prav tako so jim na voljo svetovalna služba in vzgojitelji. "V nedeljo so se dijaki v precejšnjem številu odzvali na možnost nudenja tovrstne pomoči in razbremenilnih pogovorov, kjer lahko podelijo svoja občutenja in stiske," so pojasnili v Dijaškem domu Ivana Cankarja.
Glede varnostnih ukrepov pa so iz dijaškega doma danes sporočili, da ponoči delo opravlja varnostna služba, pri čemer bo ta teden prisoten tudi nočni vzgojitelj.
Brezžični sistem požarne varnosti, in sicer požarne senzorje, ročne javljalce požara in požarne sirene, bodo namestili v dobrem tednu dni. Namestili bodo tudi kamere po hodnikih, ki bi delovale le ponoči, pri čemer pa morajo urediti še vse glede zahtev področne zakonodaje.
Dijaki: Nismo krivi
Dijaki so v pismu, ki ga je na Facebooku objavil dijaški dom, medtem opozorili na zaskrbljujoče komentarje na spletu, ki krivdo za požar valijo na dijake. Avtorje komentarjev, ki so v skoraj vseh primerih odrasli, so dijaki prosili, da se nad svojim ravnanjem zamislijo in ranljive komentarje izbrišejo. Znova so poudarili, da do požara ni prišlo, ker bi dijaki kadili v notranjosti stavbe, zanj pa prav tako ni bila odgovorna "pijana in zadrogirana mladina".