''Vstopila sem v prvi taksi pri vhodu na glavno železniško postajo, bil je temen in velik avto. Šoferja sem vprašala, koliko me bo stala vožnja do Zaprešića, a mi je zamomljal, da težko reče. Ko sva se odpeljala, me je začel prepričevati, da prevaža samo ekskluzivne potnike in da je vožnja zato dražja kot sicer. Še enkrat sem ga vprašala, koliko stane vožnja do Zaprešića, a mi ni dal konkretnega odgovora, le omenil je, da računa 20 evrov na kilometer. Vendar sem bila v stiski, kar je opazil.'' Tako je opetnajstena stranka opisala dogajanje za hrvaški Jutarnji list.

''Predlagala sem mu, naj me odloži na najbližji policijski postaji, kjer bi počakala na soproga, na kar mi je odvrnil, kaj vam bo policija ...", pripoveduje.

Voznik je bil po pripovedovanju upokojenke ves čas nesramen in ni nikoli povedal, koliko bo stala vožnja.

Ko sta po kakšnih 20 kilometrih končno prispela v Zaprešić, je, pravi, taksimeter kazal okoli 170 evrov. Ko pa je taksist pristopil do njenega moža, mu je povedal, da stane vožnja 400 evrov. Vzel je papir, na katerem je bil cenik, kjer je pisalo, da stane kilometer vožnje 20 evrov. ''Soprog je hotel plačati s kartico, a mu je taksist odvrnil, da sprejema samo gotovino. Zato ga je odpeljal do bankomata, med vožnjo pa se mu je očitno zasmilil, saj je ceno spustil na 300 evrov. To je razlika, če bi izdal račun in plačal DDV, česar pa na koncu ni storil.''

Šele doma je zakonski par ugotovil, da sta padla v dobro organizirano mrežo prevarantov. Uradna cena z računom za takšno razdaljo je namreč okoli 25 evrov, so ugotovili hrvaški kolegi.

Priporočamo