Trump je že lani med predsedniško kampanjo napovedoval povišanje carin na uvoz v ZDA, pri čemer vztraja kljub opozorilom strokovnjakov, ki menijo, da bo to bolj najbolj prizadelo ravno ameriške potrošnike.
Bessent je na zaslišanju, ki so ga prenašale ameriške televizije, napovedal, da bo desetodstotno povišanje carin podražilo dolar za štiri odstotke. To bo sicer po prepričanju nekaterih analitikov pomagalo tujim izvoznikom, ne pa tudi ameriškim potrošnikom.
Trump je v času prvega predsedniškega mandata in tudi sicer večkrat pritiskal na Fed, da spreminja obrestne mere v skladu z njegovimi političnimi potrebami, čeprav bi morala biti centralna banka neodvisna. Bessent je v senatu menil, da mora Fed ostati neodvisen pri svoji denarni politiki.
Demokratskega senatorja Marka Warnerja je zanimalo, ali bo Bessent pripravljen na zaostritev sankcij proti Rusiji, če se Moskva ne bo hotela pogajati o miru v Ukrajini, na kar je ta odgovoril, da bo to odvisno od Trumpa.
"Če bo predsednik za to, bom zaostritev sankcij zagotovo podprl, še posebej proti naftnim podjetjem," je dejal kandidat.
Zakon o znižanju inflacije, ki je eden največjih dosežkov iztekajoče se vlade predsednika Joeja Bidna na področju inflacije predvsem pa boja proti podnebnim spremembam, pod Bessentom nima svetle prihodnosti.
"Kitajska bo letos zgradila sto novih termoelektrarn. Ne gre za tekmo v čisti energiji, ampak za tekmo v energiji," je dejal Bessent in s tem napovedal, da si bo nova vlada prizadevala za vlaganja tudi v industrijo fosilnih goriv.
Konservativne senatorje je ustanovitelj hedge sklada Key Square Group razveselil z zagotovilom, da bodo podaljšali davčne olajšave iz leta 2017 in z napovedjo prizadevanj za zmanjšanje proračunske porabe.
Potrditev Bessenta ni vprašljiva, saj ima podporo vseh republikancev. Predsednik odbora za finance Mike Crapo iz Idaha je dejal, da je bila Trumpova odločitev zanj prava izbira.
Vodilni demokrat v odboru Ron Wyden iz Oregona pa je zatrdil, da ameriški volivci od Trumpa ali Bessenta ne bodo dobili sprememb, ki jih pričakujejo, saj se obeta predvsem znižanje davkov za bogate, navadni Američani pa da bodo dobili le malo.