Anna Maria Weiss je navdušena nad astrofiziko in nad tem, da so v šoli, ki se osredotoča na naravoslovne znanosti, imeli svoj lastni teleskop. Že v devetem razredu je napisala prvo seminarsko nalogo o planetih zunaj našega osončja in si zadala nalogo, da bo odkrila vsaj enega izmed njih.
Ko se ji je ponudila priložnost za počitniško prakso v Leibnizevem inštitutu za astrofiziko v Potsdamu, jo je zgrabila z obema rokama in se izkazala tako dobro, da so jo vključili v enega njihovih projektov. Potem je sedla za računalnik ter ure in ure opazovala in analizirala podatke številnih observatorijev, predvsem pa robotskih teleskopov Stella na kanarskem otoku Tenerife.
Po 50 dneh je vedela, da je odkrila nekaj velikega. »Sprva nisem vedela, ali gre morda le za zvezdno pego ali gre v resnici za planet. Morala sem določiti maso,« pripoveduje o svojem odkritju Anna Maria Weiss, ki je lansko jesen začela študirati fiziko na univerzi v Potsdamu. Izkazalo se je, da je v resnici odkrila nov zunajsončni planet TOI1147b, ki je po masi približno enak Jupitru, a je njegov polmer še enkrat večji, okoli svoje zvezde pa kroži po močno eliptični tirnici.