Sedemindvajsetletna pravnica Baro Vicenta Ra Gabbert je ena od njih. Ko je bila stara šest let, je babici na vprašanje, kaj bo, ko odraste, odgovorila, da bo zvezna kanclerka, zato da bo snežne leoparde zaščitila pred izumrtjem. A namesto da bi se usmerila neposredno v politiko, se je, potem ko je končala srednjo šolo v kraju Scharnebeck pri Lüneburgu v Spodnji Saški, odpravila v Hamburg, študirala pravo in se začela ukvarjati z okoljskimi vprašanji.
Navdih je našla prav v domovini družine svoje matere, ki prihaja iz Ekvadorja, kjer jo je še posebej navdušil primer domorodnega ljudstva iz vasi Sarayaku, ki je uspešno tožilo državo, potem ko je ta njihovo območje prepustila naftnim naložbenikom. Toda v času študija je razočarana ugotovila, da je v gibanju proti podnebnim spremembam pravo doslej igralo bolj podrejeno vlogo oziroma so mu aktivisti pripisovali manj pomena, kot ga v resnici ima. Zato je skupaj s še šestimi študijskimi kolegi ustanovila Climate Clinic, nekakšno brezplačno pravno svetovalnico, v kateri mladi pravniki dobijo priložnost, da svoje znanje in sposobnosti uporabijo v prid večje podnebne pravičnosti.
Gabbertova pravi, da se trudijo zmanjšati razliko v poznavanju prava med odločevalci in civilno družbo, in pravna vprašanja, ki zadevajo okolje in podnebne spremembe, predstavijo na način, da jih razumejo tudi tisti, ki se s pravom niso nikoli ukvarjali. Danes v tej pravni svetovalnici dela okoli 50 mladih pravnikov in študentov prava, ki skupaj s svojimi profesorji in v sodelovanju z odvetniki pravno pomagajo številnim aktivistom, pripravljajo pravne podlage za predloge zakonov, hkrati pa sodelujejo tudi v številnih diskusijah in ozaveščanju javnosti o pravnih vidikih podnebnih sprememb.