Pa vendar. Če je tako imenovani apres-ski v starih časih pomenil raznovrstne oblike bivanja po smučarskemu dnevu, je izraz dandanes prepoznan predvsem kot žanr zabave, glasbe, mode. Za zaznavo teh trendov ni treba obiskati zimskošportnih središč. To lahko dajo misliti že prizori iz Ljubljane. Med mladenkami so spet priljubljeni čevlji moon boot.
To so tista ogromna puhasta obuvala iz poliuretanske pene v višini škornjev, ki so se jih v sedemdesetih letih domislili v italijanski tovarni Tecnica. Natančneje, patentirali so jih leta 1978. Njihovo obliko je navdihnila oprema ameriških vesoljcev iz odprave Apollo 11 oziroma vesoljska obuvala, v kakršnih so vesoljci domnevno stopili na Luno.
Moon boot so vsaj nekoč bili trden statusni simbol. Izjava in legitimacija. Kdor jih je imel, je veljal za jet-seterja. Za posebne vrste snežinko. Kajti veljali so za žensko obuvalo, čeravno je bil eden prvih slavnih zemljanov, ki je v njih javno nastopil, Paul McCartney v družbi soproge Linde. Obenem je imela Tecnica tudi strožji moški apres-ski model čevlja iz usnja. Obuvalo je bilo deležno tudi poznejših proslavitev. Recimo v videospotu za skladbo Last Christmas skupine Wham, ki je bil leta 1984 posnet v švicarskem zimskošportnem središču Saas-Fee. George Michael je bil obut v njih. Tudi Prince je znal v njih oziroma v neki kožuhasti inačici nastopati celo v živo.