Pümpel je imel sam precej razgibano življenje, z odliko je doštudiral teologijo v Innsbrucku, potem pa je več let delal kot ključavničar, se iz vajenca prikopal do mojstra in nadzornika, nato postal trener fitnesa, prostovoljno delal v hospicu, pomagal družinam v uradu za mladino v tirolskem Landecku in nadaljeval kot skrbnik tistih, ki so ob pogojnem izpustu iz zapora poskušali najti svojo pot v normalno življenje.

Od leta 2014 je to počel tudi na Dunaju, kjer je zatem končal izobraževanje za psihoterapevta na univerzi v Kremsu, od leta 2021 pa dela v posvetovalnici za moške, ki so jo na Dunaju ustanovili zato, da bi proti nasilju, ne le v družini, temveč nasploh, kaj storili tudi preventivno oziroma da bi poskušali pomagati tudi storilcem in jih naučili, kako ravnati drugače.

Pümpel dela predvsem z mladostniki, ki so pristali v zaporu zaradi grobih nasilnih dejanj zoper človeka in jih je sodišče izpustilo na prostost pod pogojem, da se vsak teden udeležujejo srečanj v moški svetovalnici. »Večina med njimi je bila v otroških letih tepena, zaničevana in neslišana,« pravi Pümpel, ki poskuša mladostnikom pokazati, da obstaja tudi druga, boljša pot, kot so jo izkusili sami in kot so jo sprva tudi sami ubrali. Predvsem pa, da razumejo, kaj so z nasiljem storili sočloveku, in poskušajo naslednjič najti boljšo rešitev.

Priporočamo