Danes kandidira na volitvah za predstavniški dom te države. Pri 22 letih je Allie rodila hčerko, kot mama samohranilka se je skozi življenje prebijala tako, da je opravljala kar tri službe. Nekaj let kasneje je spoznala svojega sedanjega moža in pred dvema letoma je zanosila. Oba sta se veselila deklice, ki sta jo imenovala Miley Rose, a v 19. tednu nosečnosti je preiskava z ultrazvokom pokazala, da je nekaj hudo narobe.

Zaradi pomanjkanja plodovnice se organi zarodka niso pravilno razvijali in zdravnik je Allie povedal, da deklica nima možnosti preživetja, s tem pa obstaja huda nevarnost tudi za življenje matere. V Tennesseeju je le šest mesecev pred tem začel veljati zakon, ki povsem onemogoča splav, zato sta našla kliniko v New Yorku, ki je opravljala prekinitve nosečnosti tudi v že napredovali nosečnosti. A se je na njeno pot postavila kopica preprek. Phillipsova sicer ima zdravstveno zavarovanje, a njena zavarovalnica plača le posege v Tennesseeju. Skupaj z možem, s katerim se sicer stežka prebijata iz meseca v mesec, sta s pomočjo donacij prek družbenih omrežij zbrala denar in odšla v New York.

Tam so ji povedali, da je srce Miley Rose že nehalo biti, in so začeli pred sepso urgentno reševati mater. Dramatična in bridka izkušnja jo je spodbudila, da se je pridružila skupinski tožbi žensk, ki tožijo države s prepovedjo splava zaradi tega, ker so jim odrekle ustrezno zdravniško oskrbo, hkrati pa se je odločila, da vstopi v politiko.

Priporočamo