Ko neka ekipa v 125 minutah igre doseže le en gol, pa še ta je padel v začetku tretje minute prve tekme, ko je v polno zadel Rok Kapel, si ne zasluži napredovanja. Dejstvo je, da ljubljanski hokejisti niso izpolnili cilja, ki so si ga zadali pred začetkom sezone.

»Naš cilj je bil preboj v končnico že po rednem delu sezone, a nam to ni uspelo. Kljub temu smo vztrajali pri ambicijah, zato nas poraz v Brunicu še vedno boli in smo razočarani. Vseeno verjamem, da lahko iz te izkušnje potegnemo nekaj koristnega. Če bomo razumeli, kaj nam je manjkalo, bomo v prihodnjo sezono vstopili še močnejši,« pravi predsednik kluba Miha Butara. Čeprav rezultati niso bili po pričakovanjih, je zadovoljen z dogajanjem zunaj ledenih ploskev: »Povečalo se je število prodanih vstopnic, izboljšalo se je vzdušje na tekmah, ljudje pa so dobro sprejeli spremembe, ki smo jih uvedli.«

Že med sezono se je izkazalo, da izbira tujcev, razen nekaj redkih izjem, ni bila na želeni ravni. Pripeljani so bili zato, da povečajo kakovost ekipe in odločajo o izidu tekem, a tega v večini primerov niso dosegli. V rednem delu sezone je Olimpija na 48 tekmah dosegla 129 golov, v kvalifikacijah za končnico na dveh tekmah le enega. Ob treh klubih, ki se niso prebili v kvalifikacije, jih je manj dosegel le še Dunaj. Podatek, da je bil Rudolf Červeny z desetimi goli na 27 tekmah najbolj učinkovit tujec v zeleno-belem dresu, pove veliko. V ekipi ni bilo igralca, ki bi imel pravi strelski instinkt. »Tega se zavedamo. V prihodnji sezoni bo proračun višji in pripeljali bomo kakovostnejše tujce, vendar ostajamo zavezani, da bomo imeli večinsko slovensko ekipo. Za nas je pomembno, da slovenski igralci igrajo v Sloveniji na najvišji možni ravni, drugo vprašanje je, kako uspešni bomo pri tem,« napoveduje Butara, ki ne skriva, da si želi v klub pripeljati »Karawanken-Express«, kot napad Jeglič, Urbas in Verlič imenujejo v Nemčiji.

Čeprav je bila letošnja sezona v razširjenem avstrijskem državnem prvenstvu rezultatsko neuspešna, so v klubu trdno odločeni, da projekt nadaljujejo. »V nobenem primeru nas to ne bo zaustavilo. Že pred začetkom sezone smo napovedali, da želimo v štirih letih priti na vrh lige ICEHL. V letošnji sezoni smo bili rezultatsko stopničko stran od tega načrta, vendar smo ga na drugih področjih presegli, tako da cilj ostaja isti. Neresno bi bilo, če bi zato, ker smo se spotaknili, odnehali,« od dolgoročnih ciljev ne odstopa predsednik kluba. O minuli sezoni, ki se še ni končala, saj je pred Olimpijo še finale državnega prvenstva, in o novih načrtih bodo v klubu govorili konec prihodnjega tedna. Kanadski poslovnež Alexandre Lefebvre ostaja v klubu, prav tako Andrej Tavželj, ki je, potem ko so se prepozno poslovili od Antija Karhule, do kvalifikacij uspešno vodil ekipo. Vprašanje je le, ali bo ostal v vlogi glavnega trenerja ali pa bo prevzel vlogo pomočnika novega trenerja. Prav tako bo ostala večina igralcev, ki si jih v klubu želijo.

Že pred začetkom sezone smo napovedali, da želimo v štirih letih priti na vrh lige ICEHL. V letošnji sezoni smo bili rezultatsko stopničko stran od tega načrta, vendar smo ga na drugih področjih presegli, tako da cilj ostaja isti.

Miha Butara, predsednik Olimpije

»Trenutno nismo v prav dobrem položaju, kajti počakati bomo morali, da Jeseničani končajo alpsko ligo. V tem obdobju bomo morali najti motivacijo, kajti ko se bo začela finalna serija za naslov državnega prvaka, bomo morali igrati na najvišji ravni,« se še ene težke naloge, ki je pred njim, zaveda Andrej Tavželj, prav tako pa tudi igralci, ki ne skrivajo velikega razočaranja ob predčasnem končanju sezone v razširjeni ligi. »Težko se je sprijazniti, da je že pred koncem februarja sezona v ligi ICEHL za nas končana. Zdaj nam preostane boj za naslov državnega prvaka. Jeseničani so boljši, kot so bili lani, mi pa moramo osvojiti ta naslov,« je svojega trenerja dopolnil Marcel Mahkovec, ki je tudi v letošnji sezoni najbolj napredoval med mlajšimi igralci Olimpije. 

Priporočamo