V nabito polni Areni Zagreb (15.600 gledalcev) so Hrvati na svoji sedmi tekmi že šestič zmagali in četrtič zapored, edini poraz pa so doživeli proti Egiptu v prvem delu. Proti Madžarom so že v prvem polčasu zaostajali za štiri gole (6:10), enaka razlika pa je bila tudi manj kot pet minut pred koncem (26:30). Bili so v izgubljenem položaju za polfinale (Madžari so imeli igralca več in napad za plus pet), a potem je sledil sanjski preobrat. Vratar Ivan Pešić je zbral tri obrambe zapored, njegovi soigralci pa so z igralcem več po golu Filipa Glavaša s sedemmetrovke tik pred začetkom zadnje minute izenačili na 30:30.
Šipićev gol v zadnji sekundi
Seveda je v dvorani je nastala popolna norišnica, od navdušenja so domači navijači začeli metati različne predmete na igrišče, zato je bila tekma za kratek čas prekinjena. Madžari (Ilić 8 golov, Imre in Fazekaš po 4, Bartucz 14 obramb) so imeli za zadnji napad skoraj 40 sekund, iz igre so potegnili vratarja, španska sodnika pa nista sankcionirala očitnega prekrška hrvaškega igralca v obrambi za dvominutno izključitev. Le nekaj kasneje sta madžarskemu igralcu na krilu piskala prebijanje v napadu in Hrvatom (Glavaš 6, Šišić in Srna po 5) je za zadnji napad ostalo manj kot deset sekund. Zvonimir Srna je z žogo hitro krenil proti madžarskemu golu, nato pa poskrbel za čudovito podajo na šestmetrsko črto, na kateri je Marin Šipić prav v zadnji sekundi neovirano zadel za zmago z 31:30 in napredovanje v polfinale.
Islandca Dagurja Sigurdssona, selektorja Hrvaške, so pri naših južnih sosedih javnost in mediji »pljuvali« zaradi slabih iger pred SP, neustreznega vodenja reprezentance in visoke mesečne plače (neuradno med 30.000 in 35.000 evri), po uvrstitvi v polfinale pa ga častijo kot boga. Dan po zmagi proti Madžarski je Dagur Sigurdsson, ki je na tekmi odlično vodil svoje fante, dejal: »Ponoči nisem veliko spal, sem pa dobro. Občutki po zmagi so fantastični, slavili pa smo v infaktni končnici, kakršna se zgodi enkrat na milijon tekmah. V zadnjih petih minutah smo tudi s pomočjo neverjetnih navijačev poskrbeli za čudež. Imam igralce, ki se nikoli ne predajo, in za takšen odnos smo bili tokrat bogato nagrajeni – s polfinalom.«
Karabatić prehitel sireno za tri desetinke sekunde
Francozi, ki so na dosedanjih SP osvojili kar 12 kolajn (šest zlatih, dve srebrni, štiri bronaste), so proti Egiptu po devetih izenačenjih v prvem polčasu na začetku drugega povedli za pet (20:15). Toda vztrajni Egipčani (Hesham 8, Omar 6) so jih ujeli pri 24:24 v 43. minuti. Sledilo je še pet izenačenj, zadnje pri 33:33, za katerega je štiri sekunde pred koncem poskrbel Yahia Omar. Ko je že kazalo na podaljške, pa so Francozi (Mem in Remili po 6, Desbonnet 12 obramb) izvedli hitri center. S črte, ki označuje polovico igrišča, je ob skoraj praznem golu (Egipt je pred tem potegnil iz igre vratarja, ki se je po Omarjevem golu skušal pravočasno vrniti v svoja vrata) Luka Karabatić dosegel svoj edini gol na tekmi.
Izbranci selektorja Guillauma Gilla so se začeli veseliti, igralci egipčanskega stratega Juana Carlosa Pastorja pa so protestirali, češ da je bil gol dosežen že po izteku igralnega časa. Sodnika Gjorgji Načevski in Slave Nikolov iz Severne Makedonije sta se odločila za ogled videoposnetka, ki je pokazal, da je Karabatićeva žoga s celotnim obsegom prečkala golovo črto pičle tri desetinke sekunde pred znakom sirene, zato sta zadetek priznala za zmago Francije s 34:33, Egipt, ki je na OI 2020 v Tokiju osvojil četrto mesto, pa na svojem 17. SP ostaja pri samo enem polfinalu pred 24 leti v Franciji (četrto mesto). Poraženi Seif Elderaa je bil izbran za igralca tekme, a to je bila zanj slaba tolažba, zato je s solznimi očmi dejal: »To je tragedija. Bili smo na pragu raja, saj smo imeli v rokah podaljške, v katerih bi si lahko priigrali polfinale, nato pa smo po neumno prejetem golu pristali v peklu.«