Mešana ekipna tekma (Nika Tomšič, Kaja Prešeren, Anže Gartner, Martin Čater) – 1:
Če je bil cilj vodstva slovenske reprezentance, da na svetovnem prvenstvu tekmujejo neizkušeni alpski smučarji in smukač, potem nastop sodi v rubriko Važno je sodelovati. Tega si športna panoga z osvojenimi 24 kolajnami na svetovnih prvenstvih ne zasluži. Rezultat je bil temu primeren, saj je bila Slovenija proti Nemčiji videti kot smučarski eksot.
Ilka Štuhec (22. mesto v superveleslalomu, 11. v smuku) – 5:
Dvakratna svetovna prvakinja pri 32 letih ne vztraja zaman v svetovnem pokalu. Zanimajo jo najvišje uvrstitve. V zadnjih dveh sezonah se je le enkrat povzpela na zmagovalni oder. Ker je podvig dosegla lani na prizorišču letošnjega svetovnega prvenstva v Saalbach-Hinterglemmu, so bili apetiti višji, kot bi bili sicer po doseženih rezultatih. Obe preizkušnji v hitrih disciplinah sta bili realni pokazatelj sezone. Dokler bo Mariborčanka na svoji poti vztrajala, bo Slovenija na smukaškem zemljevidu. Po slovenski »downhILKI« se obeta dolga praznina.
Miha Hrobat (odstop v smuku in superveleslalomu) – 2:
Na svetovno prvenstvo je pripotoval kot tretji smukač sezone, kar je bilo najbolj pozitivno presenečenje v slovenskem alpskem smučanju. Spremljati tekme, ko je Slovenec tretji v Baever Creeku in Wengnu, peti v Kitzbühlu in dober tudi na drugih prizoriščih, je zimski užitek. Uspehi so novopečenega 30-letnika popeljali v nov položaj, v širši krog favoritov za kolajno. Od bremena Kranjčan ni bežal. Na terenu je do obeh odstopov pokazal, da ima hitrost na smučeh za vrhunske rezultate, a doživel grenko razočaranje. Popravni izpit bo imel prihodnje leto na olimpijskih igrah v Bormiu, kamor bo sicer težko pripotoval s takšno rezultatsko popotnico kot letos v Avstrijo.
Martin Čater (odstop v superveleslalomu, 34. mesto v smuku) – 2: Celjan že nekaj sezon sproža pomislek, ali je vlaganje vanj smiselno ali ne. Tekem, ko se zaradi strahu zgolj spušča po najtežjih progah sveta, je preveč.
Nejc Naraločnik (14. v superveleslalomu, 33. v smuku) – 6,5: Svetla izjema v slovenski reprezentanci hitrih disciplinah. S 14. mestom v superveleslalomu je dosegel svojo daleč najboljšo uvrstitev v članski konkurenci. Zasluži si več pozornosti v svetovnem pokalu, kjer je imel v superveleslalomu vsaj doslej prednost pred njim Čater. V smuku se razvija počasi, a trener Aleš Brezavšček vanj verjame, kar je zelo pomembno za 26-letnega smučarja, ki sicer še vedno napada svojo prvo točko v svetovnem pokalu.
Rok Ažnoh (31. v superveleslalomu, 35. v smuku) – 5: Pri 22 letih daleč najmlajši alpski smučar v reprezentanci hitrih disciplin. Uspešno se kali v evropskem pokalu. V Saalbachu je dobil dragocene izkušnje.
Ženska ekipna tekma dvojic (Ilka Štuhec 11. v smuku, Andreja Slokar 10. v slalomu, skupno 9. mesto) – 5,5: Ne ena ne druga Slovenka nista blesteli. Če bi le ena, bi bila lahko pol sekunde hitrejša, kolikor ju je ločilo od kolajne v novi in atraktivni disciplini velikega tekmovanja. Če bi obe... Pogrešali smo tudi boljši ekipni duh pred in med tekmo, ko se tekmovalki nista niti slišali.
Moška ekipna tekma dvojic (Nejc Naraločnik 22. v smuku, Miha Oserban 21. v slalomu, skupno 18. mesto) – 2: Nova ekipna tekma, ko za vodstvo reprezentance v ospredju ni rezultat. Miha Hrobat bi lahko imel lepo priložnost, da bi v ekipni tekmi tekmecem pokazal, da je imel na specialnem smuku le slab dan. Slovenska moška slalomska žalost pa je sramotna in neupravičena, ki kaže večletno slabo delo tako slovenskih klubov kot vodstva reprezentance.
Neja Dvornik (21. v veleslalomu, odstop v slalomu) – 2: Povsem brez energije je pripotovala na vrhunec sezone, kjer je razkrila, da ima težave s kolenom. Trener Denis Šteharnik je med sezono sicer napovedal, da bo po Saalbachu njegovi varovanki forma padla, saj še ni pripravljena na fizične obremenitve za vso sezono. A so slabši nastopi prišli že prej. Korošica v zadnjih tednih ruši hišico, ki jo je zgradila do konca decembra.
Ana Bucik Jogan (24. v veleslalomu, 18. v slalomu) – 2: Primorko krasi izjemna volja in energija po napredku, ki jo kaže izven tekmovalne arene. Med smučanjem pa kaže vse večjo okornost, ki ne vliva optimizma. Dobro leto je minilo, odkar jo je prevzel Mitja Kunc, s katerim ne le, da ne napredujeta, temveč rezultati kažejo, da nazadujeta.
Andreja Slokar (6. mesto v slalomu) – 8: Ajdovka ima šampionski karakter, ki ga še posebej kaže na velikih tekmovanjih, na katerih bi lahko bila nagrajena tudi s kakšno kolajno okrog vratu. Na treh velikih tekmovanjih še ni bila slabša kot šesta, kar je lahko njena motivacija v naslednjih dveh sezonah, ko bodo v Alpah – v Cortini d'Ampezzo in Crans Montani – podeljevali olimpijske kolajne in odličja s svetovnega prvenstva. Imela je smolo s padcem in zdravjem tik pred prvenstvom, kar je lahko vplivalo na 21 stotink zaostanka, kolikor jo je ločilo do bronaste kolaje.
Žan Kranjec (11. mesto v veleslalomu) – 5: Dejstvo, da je na četrto zaporedno svetovno prvenstvo pripotoval kot član elitne veleslalomske sedmerice, kaže, da je v svetovnem vrhu že skoraj desetletje. Težko mu gre očitati, da ni športnik za velika tekmovanja, saj je na zadnjih olimpijskih igrah osvojil srebrno kolajno. Kljub temu pa ima slabo realizacijo priložnosti. Zapravlja jih v prvih zavojih, ko daje tekmecem neulovljivo prednost, kar je hiba športne poti najboljšega slovenskega veleslalomista vseh časov.
Lila Lapanja (odstop v slalomu) – 2: V zrelih športnih letih je našla nov športni izziv ter ameriški potni list zamenjala za slovenskega. Da ima potencial, kaže na tekmah evropskega pokala, v svetovnem pokalu pa ne doseže preboja in še čaka svojo prvo slovensko točko. S takšno popotnico je uspeh na največjem tekmovanju praktično nemogoč.
Miha Oserban (odstop v veleslalomu in slalomu) – 5: Osebni sponzor na glavi razkriva, da je veliki up slovenskega alpskega smučanja, saj se morajo praviloma športniki uveljaviti, da postanejo zanimivi za oglaševalce. Razočaral je v ekipni tekmi dvojic, ko ni izkoristil dobre startne številke, da bi potrdil svoj potencial, temveč z udobnim smučanjem preveč zaostal za najboljšimi. V veleslalomu in slalomu je moral v kvalifikacije, da si je priboril nastop na tekmi ter svoje delo opravil s sedmim in drugim mestom. Korošca, ki je na paralelni mešani tekmi na svetovnem prvenstvu debitiral že predlani, čaka trnova pot do uveljavitve. Od uspešnosti najstnika bodo v kratkoročnem obdobju odvisni rezultati slovenskega moškega slaloma.