Franjo Von Allmen je najboljši čas z najboljšo vožnjo postavil kot tretji na startnem seznamu. Njegov čas se je izkazal za zmagovalnega, njegove prve zmage v konkurenci svetovnega pokala ni ogrozil niti bolj znani rojak, vodilni smučar in superveleslalomist zime, Marco Odermatt.

Za najboljšega v karavani številka 13 ni bila najsrečnejša. Njegov zaostanek za reprezentančnim kolegom je znašala več kot sekundo (+1,04), kar je tokrat zadoščalo za »zgolj« sedmo mesto. Če se ne upoštevata dva veleslalomska odstopa, gre za najslabši dosežek Odermatta v sezoni, v kateri je bil na prvih treh superveleslalomih v najboljši peterici, zmagal je v Beaver Creeku, tretji je bil v Val Gardeni in peti v Bormiu. Švicarju na vrhu se je najbolj približal deset let starejši Avstrijec Vincent Kriechmayr, svetovni prvak v disciplini iz leta 2021 je zaostal zgolj desetinko za drugo mesto. Domačini so lahko z razpletom uvodnega dejanja podaljšanega konca tedna v Wengnu več kot zadovoljni. Član domače ekipe Stefan Rogentin je dobil boj za tretje mesto, za rojakom na vrhu je zaostal 58 stotink sekunde.

Slovenija je na prvem od treh tekem na tem klasičnem prizorišču svetovnega pokala računala na dva nastopa. Martin Čater se s številko 39 ni najbolje znašel. Zaostanek 2,96 sekunde (39.) je bil prevelik za vsaj kakšno točko. Celjan je sicer leta 2022 na smuku v Wengnu končal na odličnem šestem mestu. Nato je s številko 48 šel na progo Miha Hrobat. Kranjčan je v življenjski smukaški formi, v superveleslalomu pa še ni našel pravih občutkov. Wengen za Kranjčana ne sodi med najbolj priljubljena prizorišča. Tokrat je sicer njegova vožnja obetala, v zgornjih treh odsekih je bil konkurenčen in se mu je nasmihala dobra uvrstitev, a je v cilju za malenkost na 31. mestu ostal brez prve wengenske superveleslalomske točke.

Wengen bo v soboto prizorišče vsakoletnega spektakla s smukom tudi s slovensko udeležbo. Na tem smuku je od Slovencev najvišje posegel Andrej Jerman s četrtim mestom leta 2011. 

Priporočamo