Prav slednji, katalonski velikan namreč, je po sijajni zmagi v finalu španskega superpokala proti večnemu tekmecu Realu (5:2), v osmini finala kraljevega pokala pustil najboljši vtis. Znova je namreč »počila petarda«, kot se v zguljenem športnem žargonu reče zmagi s petimi zadetki v mreži nasprotnika, ki je bil tokrat seviljski Betis, nikakor ne naivna in slaba, prej zelo solidna ekipa, ki pa proti »letečim« Kataloncem na Montjuicu ni imela najmanjših možnosti za uspeh.
Barcelona trenerja Hansija Flicka namreč igra zelo razigrano, ključ za to pa je zlasti zvezna vrsta Casado-Gavi-Pedri, ki z lahkotno kombinatoriko prebija linije nasprotnika in ubijalski napadalni trojici Raphinha-Lewandowski-Yamal na pladnju ponuja žoge za zadetke. Nasprotniki so ob taki igri povsem zbegani, ker ne vedo več, s katerega konca jim preti največja nevarnost: tako so Betisu za zmago 5:1 gole nasuli igralci iz prav vseh Barceloninih linij (Gavi, Kounde, Raphinha, Torres in Yamal), enako kot Real v superpokalu pa je Betis lahko zadovoljen, da se v njihovi mreži ni znašel kak ducat zadetkov. Vprašanje je, koliko časa bo Barca igrala v tej, popolni postavi, a če bo tako nadaljevala, je letos prvi favorit za vse naslove v španskem in morda tudi celo v evropskem nogometu.
Mučenje pri Realu
Madridski Real se je po omenjenem sramotnem superpokalnem porazu v Copi del Rey sicer pobral in premagal galicijsko Celto ravno tako s »petardo« (5:2) na domačem Bernabeu, a kljub na videz premočni zmagi se mučenje navijačev Reala nadaljuje. Resda je imel Real po zadetkih prvih zvezdnikov Mbappeja in Viniciusa tekmo povsem pod nadzorom, nakar je trener domačih Carlo Ancelotti iz igre potegnil tako Mbappeja kot Modrića – in igra Madridčanov je v zadnjih 15 minutah tekme povsem razpadla, tako da so gostje do konca rednega dela tekme po dveh grobih napakah domače obrambe izenačili. V podaljšku je Real z izjemnima zadetkoma rezervistov Valverdeja in Endricka (dvakrat) vendarle razbil goste iz Viga, a to ne spremeni dejstva, da je igra Reala še vedno neorganizirana, kadar v igri ni Modrića, da je obramba še naprej skrajno nezanesljiva in da je vsa igra v določenih trenutkih tekme pravo mučenje; edino, kar vliva optimizem, je dejstvo, da se je na zadnjih tekmah zbudil Mbappe in da Real nobene tekme ne konča z manj kot dvema zadetkoma (pa tja do petih) v mreži nasprotnika.
Atletico v naletu
V strašni formi je še vedno tudi madridski Atletico, ki je konec zimskega dela španskega prvenstva končal na prvem mestu lestvice, pred Realom (za eno) in Barcelono (ki zaostaja že za 6 točk). V pokalu so tokrat v gosteh zmleli Elche (0:4), med strelci pa sta bila spet oba igralca, ki sta v Madrid prišla lani poleti, Norvežan Sorloth (katerega moč je nedavno izkusila tudi slovenska nogometna reprezentanca) z dvema in Argentinec Alvarez (četrti zadetek je prispeval Riquelme). Zelo prepričljiv je bil tudi Real Sociedad iz San Sebastiana, ki po lanski izjemni sezoni še vedno drži visoko raven igre in rezultatov, saj je doma zlomil Rayo s 3:1 (Oyarzabal, Olasagasti in Gomez za Baske). So se pa zato neslavno poslovili njihovi sosedje iz Bilbaa, saj je Athletic – lanski zmagovalec kraljevega pokala – v osmini finala izpadel proti pamplonski Osasuni, krvnik Baskov pa je bil tokrat hrvaški napadalec Osasune Ante Budimir z dvema zadetkoma. Poleg naštetih petih klubov se je med najboljšo osmerico uvrstil tudi nekdanji velikan Valencia, medtem ko bosta »malčka«, ki ju bo na žrebu četrtfinala želela vsaka ekipa, madridska Getafe in Leganes.
Kot rečeno, če žreb ne bo preveč »dirigiran«, torej če si bo španska zveza zaželela, da bi se v polfinale prebila najboljša možna četverica, lahko že v četrtfinalni fazi dobimo kakšen spektakularni par, posebej v trikotniku Barca-Real-Atletico, v kateri koli kombinaciji že. Žreb parov bo ta ponedeljek, tekme pa si bomo lahko z velikim užitkom ogledali v začetku februarja (od 4. do 6. 2.).