Šenkova domačija leži na Zgornjem Jezerskem v Kamniško-Savinjskih Alpah blizu meje z Avstrijo. Opisujejo jo kot zgodovinsko kmetijo iz leta 1517, obdano s pašniki in gorami, obiskovalci pa lahko uživajo tudi v jahanju konj ali na slikovitih pohodih v gore.
Ob informaciji o priznanju je Polona V. Karničar s Šenkove domačije dejala, da priznanje družini pomeni potrditev njihovega dela, saj se zadnjih 15 let zelo trudijo na področju obnove in revitalizacije kmetije. »Začeli smo tako rekoč iz nič in gradimo zgodbo samooskrbne turistične kmetije z različnimi možnostmi nastanitve, da lahko gostimo različne tipe gostov, ki jih druži ljubezen do narave in zdrave domače hrane. Naši predniki so naselbino osnovali na tem mestu pred več kot 500 leti in očitno jim je bila že takrat lokacija zelo všeč, saj je to edina kmetija, ki ne stoji na obronku gozda, ampak na vzpetini, obdana s travniki, ki so bili v preteklosti jezero,« je povedala in potrdila, da je lokacija res posebna zaradi bližine gora in edinstvene kulise, ki jo postavljajo Kamniško-Savinjske Alpe. »Vsekakor je priznanje tudi zaveza, da še naprej urejamo in ohranjamo ta košček raja, ki nam je bil dan v uporabo ter ga neokrnjenega predamo potomcem in bodočim gostom,« je dodala Karničarjeva.
Prav tako je strokovnjake navdušil kamp Menina v Zgornji Savinjski dolini, ki ga priporočajo zaradi možnosti vožnje s kanujem in raftinga. Kot navaja Guardian, gre za velik, družinsko voden kamp ob reki, obdan z gozdom, ima pa tudi jezero, kjer sta mogoči kopanje in supanje. Urša Fürst, direktorica Kampa Menina, pravi, da je priznanje prišlo nepričakovano. »Priznanja smo zelo veseli in nam je vlilo še dodatnega zagona za delo, kar je zelo pomembno pred začetkom sezone. To je potrditev, da delamo dobro in da se naš trud, da gostom ponudimo nepozabno doživetje v objemu narave, obrestuje. Hvaležni smo celotni ekipi, ki s svojim predanim delom soustvarja to zgodbo. Letošnje leto je za nas še posebej posebno, saj praznujemo 25 let obstoja. Priznanje je torej prišlo kot darilo ob naši 25-letnici. Hkrati pa ne smemo pozabiti, da je to tudi izziv, da vzdržujemo visoke standarde in se še naprej trudimo, da bomo gostom ponudili najboljšo možno izkušnjo. Še naprej se bomo trudili ohranjati svojo edinstveno ponudbo, ki združuje naravne lepote, aktivno preživljanje prostega časa in pristno gostoljubje.« To lahko preverite že za prvomajske počitnice: v kampu Menina so pripravili posebne ponudbe, ki vključujejo raznovrstne dogodke, športne aktivnosti in animacije.
Navdušenje nad slovenskimi kampi so v ločenem članku delili tudi bralci znanega britanskega časopisa. Med desetimi kampi, razpršenimi po Evropi, so bralci navedli dva slovenska: kamp Jelinc ob reki Soči, ki ponuja »osupljiv razgled na Triglavski narodni park«, in kamp Koren v Kobaridu, kjer lahko, kot so zapisali, obiskovalec skorajda iz šotora skoči v kristalno čisto vodo reke Soča.