46-letnemu Urošu Vozliču iz Tabora sodijo, ker naj bi z ločeno obravnavanim I. V. 5. septembra 2023 vstopil v večstanovanjski objekt v Trnavi v občini Braslovče in s polavtomatsko pištolo večkrat ustrelil 44-letnega Edina D., državljana BiH, ki je bil na začasnem delu v Sloveniji. Ena od krogel je bila zanj usodna, saj ga je zadela naravnost v srce.
Vozlič je očitek iz obtožnice, da naj bi iz nizkotnih nagibov, maščevanja in nakopičene jeze vzel življenje Edinu D. ter izsiljeval podjetnika, ker naj bi ga ta prijavil policiji, v svojem zagovoru zavrnil. V ponedeljek pa je bil na sodišče povabljen prav oškodovanec, ki naj bi ga izsiljeval. Dejal je, da mu je obtoženi očital, da ga je prijavil policiji, ker naj bi v gostinskem lokalu, ki ga je imel pri njem v najemu, preprodajal prepovedano drogo.
Grozil mu je s kolinami
V zvezi s tem je bil po umoru zaslišan tudi na žalski policijski postaji. »Po umoru sem z mobilne številke obtoženega prejel tri klice. Eden je bil nerazumljiv, v drugem, ki sem ga prejel ravno med zaslišanjem na žalski policijski postaji, mi je v srbohrvaškem jeziku oseba na drugi strani sporočila, da moram v 24 urah dostaviti 500 tisoč evrov, če ne, naj se spomnim, kaj se je zgodilo v mojem objektu,« je dejala priča, ki je zatem prejela še en klic, ki so ga žalski policisti tudi posneli. Tudi takrat je klicatelj zahteval od njega pol milijona evrov, sicer da bodo na vrsti njegovi otroci. Prav tako mu je obtoženi poslal SMS sporočilo z eno samo besedo: »koline«.
Zaradi groženj je zaprosil za policijsko zaščito in jo tudi dobil. Nato pa mu je obtoženi preko odvetnika poslal zahtevo po izplačilu pol milijona evrov. Toliko naj bi znašala poslovna škoda zaradi neresničnih govoric, da se v lokalu preprodaja prepovedana droga. Oškodovanec je odnos z obtoženim, ki je imel v njegovem poslovnem objektu v najemu lokal Kongo, ocenil kot težaven. Ker mu ni redno plačeval najemnine, se je za najem že dogovarjal s potencialnim drugim najemnikom. Ko je za to izvedel obtoženi, je morebitnemu novemu najemniku zažgal gostinski lokal na Polzeli. Na vprašanje tožilke Irene Igerc, ali je obtoženi kdaj bil v poslovnem objektu, kjer je živela žrtev, je priča to potrdila. In še, da je obtoženi nekaj časa pred dogodkom želel žrtvi osebno vročiti odpoved delovnega razmerja. Ker mu ni želel odpreti vrat, pa je odpoved pustil pod vrati.
V dobrih odnosih s posameznimi policisti
Na tokratnem naroku sta bila zaslišana tudi dva kriminalista s Policijske uprave Celje, med njimi zdaj že nekdanjega vodjo oddelka za splošno kriminaliteto, ki se je medtem že upokojil. Kot je povedal, je bilo 5. septembra 2023, ko so izvedeli za nasilno smrt, na kraj napotenih večje število policistov in kriminalistov, ki so zbirali obvestila o tem, če je kdo karkoli vedel o dogodku ali opazil, pregledali so tudi veliko število kamer na širšem območju, veliko posnetkov so tudi zasegli.
Zanimivo je, da je bil snemalnik kamere, ki je bila nameščena v lokalu Kongo, ki ga je imel v najemu obtoženi, odklopljen. Pozneje pa so ta snemalnik med hišno preiskavo našli pri obtoženem doma. Kot je še povedal eden od kriminalistov, je do njega prišla informacija, da je bil obtoženi v dobrih odnosih z enim od policistov na policijski postaji Žalec, ki je kmalu po umoru dal odpoved. »Zanimivo nam je bilo tudi, da so se na predvečer umora obtoženi in dva srbska državljana družili s še enim policistom, ki ima kriminalno preteklost,« je še povedala priča. Pa tudi, da je bilo orožje, uporabljeno pri umoru, uporabljeno tudi v streljanju na stanovanjsko hišo, v kateri je živela nekdanja partnerka enega od policistov. Orožja sicer nikoli niso našli, da je bilo uporabljeno isto, pa so odkrili na podlagi izstrelkov. »Žal pa smo morali, ker smo naleteli na policista, zadevo predati specializiranemu državnemu tožilstvu in preiskave nismo nadaljevali mi,« je še dejal eden od kriminalistov celjske policijske uprave.