Okoli pol pete ure zjutraj so policisti v središču Kranja obravnavali prometno nesrečo, v katero je bil vpleten 30-letni moški. Zaradi prevelike hitrosti je padel z e-skirojem in se lažje poškodoval. Z rešilcem so ga odpeljali na pregled, izkazalo pa se je, da vozil pod vplivom alkohola. V krvi je imel skoraj 2 promila alkohola. Plačati bo moral kazen.
Večkrat smo že poročali, kako nevarna je lahko vožnja z električnimi skiroji, ki so pri nas vse bolj priljubljeni. »Zelo malo je nesreč brez poškodb,« je že večkrat poudaril Ivan Kapun, vodja sektorja prometne policije uprave uniformirane policije GPU. Posledice poškodb so lahko trajne, leta 2022 sta se dve nesreči končali tragično. Pred hudimi poškodbami lahko voznika obvaruje čelada, ki je za uporabnike do 18. leta starosti obvezna.
Samo na ljubljanski urgenci letno oskrbijo okoli 700 poškodovanih (skoraj dva na dan), od katerih pa je dobra polovica mladoletnih. Tretjina hudo poškodovanih jih dobi zlasti po glavi in obrazu. V ljubljanskem kliničnem centru poleg poškodb glave s krvavitvijo v možganih izpostavljajo še hude poškodbe obraznih kosti, zlome lobanje, rok in nog …
»Če se 50 kilogramov težak človek s hitrostjo 25 kilometrov na uro zaleti v trd objekt, je to tako, kot bi padel z drugega nadstropja stavbe,« pa je lani izpostavil Klemen Grabljevec iz URI Soča, kjer iz bolnišnic letno sprejmejo nekaj oseb s hudo poškodbo možganov. Vse večji problem je tudi vožnja pod vplivom alkohola. Študije kažejo, da je kar tretjina poškodovanih z e-skiroji pod vplivom alkohola, pa še, da se tretjina takih nesreč pripeti med polnočjo in četrto uro zjutraj.