Več sreče kot pameti
Popotnikom se na daljšem potovanju ne zgodi toliko, kot se je 53-letni ženski prejšnji petek na sicer ne povsem običajni poti domov. Okoli sedmih zvečer je gospa vozila proti Bitnjam, ko je naenkrat zapeljala na nasprotni pas, pri čemer je oplazila avto voznice, ki je vozila pravilno. Ne le, da ženska ni ustavila in je vozila naprej, temveč je rahel trk ni niti zdramil. Povzročila je še eno prometno nesrečo. Pri vključevanju na prednostno cesto se namreč sploh ni ustavila in preverila stanja, temveč je zapeljala v tovornjak. Tudi tokrat se ji ni zdelo smiselno ustaviti, ampak je peljala dalje. Na tej točki se poraja vprašanje, ali je gospa sploh dojela, da se je dvakrat zaletela … Kakorkoli, policisti so jo izsledili in ugotovili, da je bila konkretno pijana, v krvi je imela več kot 2 promila alkohola. Gospa je res vzročen primer nekoga, ki ima več sreče kot pameti.
Padel kot klada
Redni obiskovalci sodnih dvoran so v njih doživeli že marsikaj. Čustva vpletenih v sodne postopke so močna, pa naj bodo to žrtve, priče ali storilci. Včasih tečejo solze, letijo pesti, tu pa tam kak obtoženi celo beži, bodisi skozi okno bodisi skozi vrata. V Splitu pa se je zgodilo nekaj še bolj nenavadnega. Ko je sodnik 33-letnika spoznal za krivega posilstva žene, se je ta rahlo zamajal, oblil ga je hladen pot, potem pa se je sesedel kot vreča krompirja in izgubil zavest. Na pomoč so mu priskočili pravosodni policisti in ga spravili k sebi. In če je gospoda morda spodneslo spoznanje, da je kaznivo tudi posilstvo žene, ga je na kolena spravila petletna zaporna kazen. Žebelj je v njegovo krsto zabila prav soproga, ki jo je pred dvema letoma kljub njenim krikom in protestu prijel za vrat in nadaljeval odnos do izliva. Čeprav je pred desetletji veljalo, da mož žene ne more posiliti (nekateri pa še danes zmotno živijo v takem prepričanju), se danes za to gre pač v zapor.
Lačen za umret
Kaj se zgodi, če je človek predolgo lačen? Pa s tem ne mislimo na sestradane otroke v Afriki, temveč na razvajene r*ti v razvitem svetu, polnem dobrot. Odgovor: nič dobrega. 36-letni Mirko se je zaradi »sestradanosti« znašel celo v zaporu. Lanskega oktobra se mu je zdelo, da predolgo čaka na naročilo iz verige hitre prehrane, zato se je sam odpeljal do restavracije. Tam pa vzrojil na nič hudega sluteče dostavljavce hrane. Delavce iz Indije in Nepala je nahrulil, da so lastnoročno krivi za grozno stanje v državi in bi jih bilo treba vse pobiti, potem pa se nanje spravil še s pestmi in brcami. Gospod Mirko se je po nekajmesečnem razmisleku na sodišču opravičil, obsojen pa je bil na skoraj dve leti zapora. V angleško govorečem svetu imajo za tako stanje izraz hangry (hungry in angry), naša ustreznica pa bi lahko bila dobro uveljavljena – lačen si ful drugačen.
Pouk in zabava
(Spletnih) goljufij je iz leta v leto več, goljufi pa so vse bolj spretni. Policisti že leta opozarjajo na pasti in načine, kako se jim izogniti, na istrski policijski upravi pa so se tega lotili na posebno zabaven način. Za starejše, ki so zaradi nepoznavanja tehnologije mnogokrat najlažja tarča, so pripravili izobraževalno delavnico in ples. Udeležilo se ju je 120 upokojencev. »Res smo lahek plen, saj smo zelo zaupljivi. Poštenost je bila v naših časih vrednota,« je o cilju lažnivih falotov povedala gospa Marica. Po uradnem delu s predavanji se je vzdušje sprostilo ob Duu Magnolija, policisti in upokojenci pa so se zavrteli na različne hite. Največ navdušenja sta požela Košulja plava in pa Šuti, moj dječače plavi.
Koza na polici
Prav ste prebrali. Koza ni bila na planini, temveč na okenski polici stanovanja v petem nadstropju bloka v Madridu, v katerem ne živi nihče. Kako je žival prišla tja? Je splezala gor? Se nekako spustila dol? In čigava sploh je? Nihče ne ve, so si pa taka in podobna vprašanja zagotovo postavili tudi policisti in gasilci, ki so se odzvali na klic na pomoč. Nevsakdanja akcija, ki je terjala veliko domiselnosti in več poskusov, se je končala srečno za vse, agilna koza, ki so jo začasno predali centru za zaščito živali, pa je postala televizijska zvezdnica. Reševanje so namreč v živo prenašali prek televizije.