Eden od uporabnikov v pogovoru piše o svoji domnevni partnerki: "Zdaj je popolnoma pijana in pod vplivom uspaval. Upam, da se bom kmalu lahko zabaval." Drugi uporabniki navdušeno odgovarjajo: "Wow, fantastično! Kako izgleda?".
Člani skupin, kjer je primarni jezik komunikacije angleščina, drug z drugim delijo podrobna navodila za omamljanje in druge zlorabe. Poleg tega so si na platformi izmenjujevali tudi slike in celo posnetke svojih dejanj. Večina se je s svojim nasiljem hvalila. Še bolj zaskrbljujoče je, da so v skupinah objavljene povezave do spletnih trgovin, kjer je mogoče kupiti pomirjevala, prikrita kot vsakdanji izdelki, kot so izdelki za nego las.
Preiskava, ki jo je vodila nemška radiotelevizija ARD in njena ekipa za preiskovalno novinarstvo STRG_F, je trajala več kot eno leto. Med preiskavo so bile nekatere skupine sicer ukinjene, vendar so člani hitro prejeli nove povezave za dostop do nadomestnih skupin.
Eden najbolj grozljivih primerov, ki so ga razkrili, vključuje nemškega moškega, ki je izjavil, da bo omamil svojo ženo in jo dovolil spolno zlorabiti drugim moškim.
Do razkritja je prišlo sredine decembra 2024, ko se je v Franciji zaključilo množično sojenje zaradi posilstev v primeru Dominiquea Pelicota. Pelicot je skupaj s 50 drugimi moškimi obsojen, ker je drogiral svojo zdaj že nekdanjo ženo Gisele in dovolil, da jo množično posilijo. Pelicot je bil obsojen na 20 let zapora, njegova odvetnica pa je potrdila, da se na obsodbo ne bo pritožil.
Razkritja o Telegramovih klepetalnicah so sprožila dodatne razprave o neodkritih spolnih zlorabah, predvsem zaradi nezaslišanega števila članov, ki sodelujejo v teh skupinah, ter njihove organiziranosti pri širjenju informacij in omogočanju dostopa do nezakonitih substanc.
Preiskovalci opozarjajo na potrebo po večji mednarodni pozornosti ter ukrepanju, saj te skupine kažejo na globalen problem, ki presega državne meje in postavlja pod vprašaj učinkovitost nadzora nad komunikacijskimi platformami, kot je Telegram.