Družba Makro 5 gradnje, ki je gradila kopališče s pokritim olimpijskim bazenom, po Jankovićevih besedah odpravlja pomanjkljivosti, ki bo bile ugotovljene na tehničnem pregledu. Janković računa, da bodo uporabno dovoljenje dobili med 5. in 10. marcem. Janković je omenil, da bodo po odprtju tega novega športnega centra najverjetneje organizirali dneve odprtih vrat, na katerih bodo Ljubljančanom podrobno predstavili Ilirijo.
»Ne gre samo za olimpijski bazen. Notri je še pomožni bazen, zunaj je čofotalnik,« je dejal Janković in dodal, da je poleg bazenskega kompleksa še večnamenski športni objekt. V njem so dvorane za rokomet, košarko, odbojko, borilne športe in plesni center. »Tretji del pa je zunanja površina proti Narodnemu domu. Tam imamo rokometno, dve košarkarski, odbojkarsko igrišče in atletsko stezo s šestimi pasovi,« je naštel Janković, ki ga veseli tudi skorajšnje odprtje Lattermanovega podhoda. Ta bo ponujal novo dostop iz središče mesta v park Tivoli.
Za atletski center previsoke ponudbe
Janković je priznal, da so bile vse štiri ponudbe, ki so jih prejeli za gradnjo Atletskega centra Ljubljana previsoke. Najnižja je znašala kar 120 milijonov evrov z davkom na dodano vrednost. Občina bo to javno naročilo zaključila brez izbora izvajalca, a bo četverico gradbincev (CBE, Makro 5 gradnje, CGP s partnerjem VG5 in Kolektor koling s partnerjem Gradtech) povabila v nov postopek javnega naročanja. V sklopu tega bo občina lahko z gradbinci izvedla tudi pogajanja. Ta se bodo odvijala predvidoma marca, je napovedal Janković, ki upa, da se bodo ponudbe po pogajanjih približale pričakovanjem občine.
Po oceni župana je atletski center, ki bo nadomestil dotrajani stadion ŽAK v Šiški, največji športni projekt, ki se trenutno načrtuje v Sloveniji. Zaradi gradbenih del bo občina morala najti nadomestno lokacijo za treninge in tekme Nogometnega kluba Bravo, ki domuje na ŽAK. Janković je zagotovil, da Bravo zagotovo ne bo treniral na stadionu Stožice, ali bo tam igral tekme, pa se še niso odločili.