Največ nepravilnosti so inšpektorji ugotovili v zvezi z delom na višini (odri, varnostne ograje, dostopi), z zagotavljanjem uporabe osebne varovalne opreme, s podpisanim sporazumom različnih izvajalcev, ki delajo na istem gradbišču, ter z neupoštevanjem navodil koordinatorjev za varnost in zdravje pri delu na aktivnih gradbiščih.
Od leta 2013 poostreno nadzorujejo tudi delovišča izvajalcev, ki opravljajo kratkotrajna dela na višini. Na gradbiščih - deloviščih so preverjali izvajanje ukrepov, ki so v skladu z minimalnimi zahtevami iz uredbe o zagotavljanju varnosti in zdravja pri delu na začasnih in premičnih gradbiščih, ter uporabo in zagotavljanje uporabe osebne varovalne opreme.
Prav tako so nadzirali izpolnjevanje obveznosti naročnikov oziroma nadzornikov projekta, koordinatorjev za varnost in zdravje pri delu ter (glavnih) izvajalcev, so sporočili z inšpektorata in dodali, da »usmerjeni nadzor skozi leta pomembno prispeva k zmanjšanju števila nezgod pri delu na gradbiščih, tudi smrtnih, izboljšanju varnostnih standardov in boljšim delovnim pogojem.«