Člani sveta so se seznanili tudi z rednim poročilom o čakalnih dobah za avgust in september. Zapisali so, da onkološki inštitut dosledno sledi navodilom o dopustnih čakalnih vrstah in si prizadeva, da pri onkoloških bolnikih nima nedopustnih čakalnih dob. Stanje pa je bilo kljub zdravniški stavki nespremenjeno tudi v avgustu in septembru, inštitut pa uspe v veliki meri zagotoviti čakalne dobe znotraj dopustnega.
Povečala se je sicer čakalna doba za operacije benignih sprememb, a so še znotraj dopustnega. Avgusta se je povečala tudi čakalna doba za nekatere operativne posege zaradi rednih vzdrževalnih del in čiščenja v poletnih mesecih, kar je enako kot v preteklih letih. Julija se je zaradi menjave aparata povečala tudi čakalna doba na obsevanje, avgusta in septembra pa se je začela zmanjševati.
Svet onkološkega inštituta se je seznanil tudi s poročilom o izvajanju posebnih programov za skrajševanje čakalnih dob v obdobju od junija do septembra.
Inštitut zaradi vedno večjega pritoka napotitev na preiskave z računalniško tomografijo (CT) in magnetno resonanco (MR) "s skrajnimi napori skuša ohraniti sprejemljivo dolge čakalne dobe". Opozarjajo tudi, da kadrovsko predvsem pri radiologih inštitut ostaja močno podhranjen in s težavo sledi večanju števila preiskav.
Člani sveta so se na seji med drugim seznanili s poročilom o sklenjenih pravnih poslih, katerih vrednost presega 300.000 evrov brez DDV, in s poročilom o izvajanju ključnih investicij v vrednosti nad milijonom evrov brez DDV.
Sejo so sicer prekinili, saj je prišlo med njo do nesklepčnosti. Preostale točke dnevnega reda bodo obravnavali na prihodnji oziroma korespondenčni seji, so še zapisali v sporočilu za javnost.