Na inštitutu poudarjajo, da je za merodajnost raziskave ključnega pomena čim večje število sodelujočih iz različnih geografskih področij države, ravni izobrazbe in starosti.
Po besedah vodje projekta Andreja Perdiha besedna igra predstavlja tudi možnost učenja slovenskega jezika za tujce, ponovno učenje slovenskih besed pri osebah s poškodbami glave, psiholingvistične raziskave in leksikografije, kjer tako obširen nabor besed ponuja možnost za posodobitev že obstoječih slovarjev.
Pri snovanju raziskovalne igre so jezikoslovci uporabili besede iz dopolnjene izdaje Slovarja slovenskega knjižnega jezika in njegove elektronske oblike ter Sprotnega slovarja slovenskega jezika. Končen odstotek uspešnosti je odvisen od števila prepoznanih besed, je še zapisano na spletni strani inštituta.
Tovrstne množične raziskave so doslej opravili za angleščino, nizozemščino in katalonščino, je še zapisal Perdih. V Kataloniji je od 9,2 milijona prebivalcev raziskavo rešilo 200.000 posameznikov.
Igra, ki so jo zasnovali s financiranjem Javne agencije za znanstvenoraziskovalno in inovacijsko dejavnost RS, je dostopna tukaj.