»Tega razbojnika bomo eno leto pregnali iz naše soseske,« je dejal Rama. Dodal je, da bo vlada ob tem začela programe, ki bodo »služili izobraževanju učencev in pomagali staršem«.
Kitajsko družbeno omrežje, ki ga marsikje krivijo kvarjenja mladine, je bil v Albaniji v središču pozornosti po tem ko je bil v pretepu na eni od šol v bližini Tirane do smrti zaboden 14-letni deček, še eden pa je bil ranjen. Spor se je začel na TikToku in iz virtualnega prešel v resnično življenje. Umor je v državi sprožil razpravo med starši, psihologi in izobraževalnimi ustanovami o vplivu družbenih omrežij na mlade. »Današnji problem niso naši otroci, današnji problem smo mi, današnji problem je naša družba, današnji problem je TikTok in vsi drugi, ki imajo naše otroke za talce,« je danes dejal Rama.
»Na Kitajskem TikTok promovira, kako lahko učenci obiskujejo tečaje, kako zaščititi naravo, kako ohraniti tradicijo, na TikToku zunaj Kitajske pa vidimo le svinjarijo in umazanije. Zakaj to potrebujemo?« se je vprašal Rama. Družbene medije, še posebej TikTok, je okrivil za spodbujanje nasilja med mladimi v šoli in zunaj nje.Privlačnost TikToka je v njegovem konceptu nenehnega predvajanja kratkih videoposnetkov, kar pri uporabnikih spodbuja razvoj zasvojenosti. Kitajsko družbeno omrežje, ki ima več kot milijardo aktivnih uporabnikov po vsem svetu, se zadnje čase sooča s številnimi obtožbami. V ZDA ga sumijo vohunjenja, v EU pa se je znašel na tnalu zaradi domnev, da se je prek njega vplivalo na predsedniške volitve v Romuniji.
Več evropskih držav, vključno s Francijo, Nemčijo in Belgijo, je uvedlo omejitve uporabe družbenih medijev za otroke. Avstralija pa je novembra odobrila popolno prepoved družbenih medijev za otroke, mlajše od 16 let.