Odpuščanja so posledica škandala s skupinskim klepetom na aplikaciji Signal, v katero je svetovalec za nacionalno varnost ZDA Tim Waltz nehote vključil urednika revije Atlantic Jeffreyja Goldberga. Obrambni minister Pete Hegseth je glede na objavljeno komunikacijo vanjo vključil podrobnosti o napadu na jemenske hutijevce sredi marca.
Trump ni odpustil Waltza in Hegsetha, naj bi pa na priporočilo Loomer po poročanju New York Timesa odpustil podrejene uslužbence v Svetu za nacionalno varnost, ki jih je vplivnica obtožila, da so naredili napake, saj naj Waltz ne bi sam sestavljal skupine za klepet.
Poleg tega je Loomer Trumpa prepričevala, da mu odpuščeni niso dovolj zvesti, saj naj ne bi bili pripadniki njegovega političnega kluba Maga, ampak veljajo za neokonservativce.
Dogajanje v zvezi s škandalom signalgate je vse bolj čudaško. Sprva so se člani Trumpove administracije in tudi sam predsednik ZDA z žalitvami spravili nad novinarja, ki so ga dodali v skupino na aplikaciji signal. Nato se je pričelo sprenevedanje v zvezi s tem, ali so v skupini delili zaupne podatke, nadaljevalo pa s teorijami zarote, da se je novinar sam na nek način dodal v skupino. Waltz je sprva sicer prevzel vso odgovornost za varnostno napako, a ko je prišlo do konsekvenc, so zdaj očitno na tnalu pristali podrejeni. Poročanja, da je predsednik ZDA pri tej odločitvi poslušal vplivnico, so le še dodaten nenavaden zasuk dogajanja v ameriški politiki. Tega se očitno zaveda tudi Trump, ki je novinarjem na poti na Florido v četrtek zatrdil, da Loomer ni imela s tem nič. Je pa v isti sapi dejal, da mu Loomer daje priporočila in da jih včasih upošteva.
Loomer je na mediju X potrdila le srečanje s Trumpom, ni pa šla v podrobnosti pogovora.
Zgodba je prišla na dan nekaj dni po tem, ko so se v ameriških medijih vrstile zgodbe o tem, da si uslužbenci Trumpove vlade prizadevajo, da Loomer, ki je bila v času kampanje pred lanskimi predsedniškimi volitvami redno ob Trumpu, ne dobi dostopa do predsednika.
Po izbruhu škandala je Loomer krivdo naprtila Waltzovemu sodelavcu Alexu Wongu, ki naj bi dejansko dodal Goldberga skupinskemu klepetu. Vendar pa AFP poroča, da Wonga ni med šestimi odpuščenimi.
Laura Loomer je med drugim znana po širjenju teorije zarote, da je ameriška vlada izvedla teroristične napade na ZDA 11. septembra 2001, o njenem vplivu na Trumpa pri odpuščanjih pa je prvi poročal časopis New York Times. Odmevna je bila tudi njena izjava pred volitvami, da bo Bela hiša zaudarjala po kariju, če bo izvoljena demokratska kandidatka Kamala Harris, ki je mešanega indijskega rodu.