V tujini je preživel dvajset let, tri leta v Avstraliji in sedemnajst let v Londonu. Od leta 1990 je nastanjen v Ljubljani. Doma je bil med letoma 1995 in 2002 predsednik Društva slovenskih pisateljev in od leta 1998 urednik najstarejše slovenske literarne revije Sodobnost.
Je avtor več kot dvajsetih romanov in osemnajstih dram, dveh zbirk kratke proze, treh potopisov in dveh knjig za otroke. Njegova dela so prevedena v več kot štirideset jezikov, njegove drame pa redno uprizarjajo poklicna gledališča po vsem svetu. In seveda, je prejemnik številnih nagrad. V tej impresivni biografiji, v kateri so nastale ustvarjalne sledi na več celinah, pa izstopa kot osemtisočak v himalajskem pogorju ena sama: povezanost z Indijo.
Ne samo da se v Indiji odvija njegov priljubljeni roman Čarovnikov vajenec (1986), ki je najbolj brani slovenski roman po drugi svetovni vojni in je imel doslej več kot 225 izdaj v 40 jezikih. Njegove drame na indijskih odrih redno izvajajo in v indijske jezike so prevedena številna njegova dela. Ja, zapisano je v množini. V Indiji namreč govorijo več kot 780 jezikov in dialektov (po nekaterih virih več kot 1600), od katerih jih indijska ustava priznava 22, med njimi tudi starodavni sanskrt. Da pa je sporazumevanje še bolj zapleteno, imajo ti jeziki in dialekti več kot 66 različnih pisav (po podatkih The People's Linguistic Survey of India). Trinajst pisav je uradnih, med njimi tudi latinica, v kateri je zapisana angleščina.
Ko Indijci prečkajo meje svoje zvezne države, ne razumejo niti govorice niti napisov. Med sabo se sporazumevajo v angleščini in najpogosteje se naučijo jezika sosednje zvezne države. V Evropi imamo tri pisave, grško, latinico in cirilico, vendar, roko na srce, koliko jih zna vse tudi brati? Indija se približuje milijardi in pol prebivalcev, kar je skoraj petina človeštva. In ti jeziki so razširjeni bolj, kot je večina evropskih jezikov, nekateri celo bolj kot nemščina ali francoščina (recimo hindi). Imeti prevode v teh jezikih pomeni doseči večje bralno občinstvo, kot ga zmore Evropa.