Ko je bila stara komaj 12 let, je že poskušala zaslužiti denar, da bi tudi brez podpore staršev lahko uresničila te svoje sanje. Nato se ji je uspelo uvrstiti v program FLEX, s katerim je ameriško zunanje ministrstvo štipendiralo obetajoče srednješolce, da so se lahko leto dni šolali na eni od srednjih šol v ZDA.
Svoj študij je začela na Univerzi v Litvi, vendar je tam ostala le leto dni, saj je s pomočjo organizacije Ukraine Global Scholars nadaljevala študij na Univerzi Minerva v Kaliforniji, katere posebnost je tudi ta, da njeni študenti študirajo po vsem svetu. Prvi semester je preživela v San Franciscu in študij nadaljevala v Južni Koreji, Indiji, Združenem kraljestvu, Nemčiji, Argentini in na Tajvanu. Diplomirala je iz računalništva ter poslovne in finančne statistike. Že med študijem je delala v zagonskih podjetjih kot investicijska analitičarka, analitičarka podatkov in finančna menedžerka. »Pred vojno sem živela življenje iz sanj,« se spominja Viktorija. »Pri 20 letih sem se srečevala z direktorji podjetij, ki sem jih občudovala. Imela sem veliko prijateljev, priložnosti in potovala sem po svetu.« Delala je v investicijskem bančništvu pri mednarodnih korporacijah za finančne storitve Citigroup in Morgan Stanley.
Kmalu po tistem, ko je Rusija napadla Ukrajino, se je Viktorija Hončaruk odpovedala svoji karieri v finančnem svetu in se vrnila v domovino, kjer danes 15 kilometrov od frontne črte dela kot priučena medicinska sestra in pomaga vojakom, ki so jih ranili v ruskih napadih.