Kljub odličnim uvrstitvam slovenskih in nemških skakalcev je bila sezona za svetovni pokal v znamenju 23-letnega Daniela Tschofeniga iz Avstrije. Osem zmag v svetovnem pokalu, dve drugi mesti in pet tretjih ter zmagoslavje na turneji štirih skakalnic, so Korošcu prinesle zmago v skupnem seštevku svetovnega pokala.
S pristankom na skakalnem Olimpu pa si je Tschofenig precej popravil tudi svoj bančni račun, saj je po seznamu Mednarodne smučarske zveze FIS zbral kar za 391.000 evrov denarnih nagrad. Na drugem in tretjem mestu sta pristala njegove rojaka Jan Hörl, ki je zaslužil 262.000 evrov in Stefan Kraft s 192.000 evri.
Med Slovenci najvišje Lanišek, Prevc in Zajc
Četrti največji zaslužkar, kar se tiče denarnih nagrad, je nemški skakalec Andreas Wellinger, ki iz nagradnega sklada prejel 190.000 evrov, peti po vrsti pa je naš Anže Lanišek s 168 tisočaki. Med deseterico najboljših skakalcev sezone je tudi planiški rekorder Domen Prevc, ki je svoj tekoči račun oplemenitil za 157.000 evrov.
S sezono je z zaslužkom lahko zadovoljen tudi Timi Zajc s 93.000 evri denarnih nagrad, sledi mu Lovro Kos s 40 tisočaki, ostali Slovenci so zaslužili precej manj. Omenjeni zneski sicer ne vključujejo nobenega sponzorskega denarja, izplačil domače panožne zveze in dohodka iz zaposlitve v vojski, policiji ali finančni upravi.
Velik ali celo večji del zaslužka prinesejo sponzorji
"Koliko skakalci na sezono dejansko zaslužijo, je težko reči. Denarne nagrade za uvrstitve so objavljene javno, za te vemo, velik del pa pomenijo izplačila smučarske zveze in za najboljše posameznike seveda sponzorske pogodbe, ki jih seveda nihče ne razkrije," je komentiral naš dolgoletni športni novinar Dejan Kresnik, ki ocenjuje, da so denarne nagrade pri najboljših skakalcih tretjina do polovice skupnega sezonskega prihodka, ostalo pa prejmejo od sponzorjev.